Ramazan'da teravih namazı olacak mı?

Ramazan ayına sayılı saatler kala Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş  Ramazan’da Teravih Namazı olacak mı? sorusuna açıklık getirdi.

Ramazan'da teravih namazı olacak mı?

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 16 Mart’ta yaptığı açıklamada; “Yeni tip koronavirüsün yayılma tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir.” dedi. En son cuma namazı ise 13 Mart’ta kılınmış

Camilerden uzak kalmamızın hüznünü yaşadığımız şu günlerde, teravih namazlarımızı, mukabelelerimizi evimizde ifa etmek, dualarımızı ve istiğfarlarımızı hep birlikte hanemizden Rabbimize yöneltmek, Ramazan ayının maneviyatından azami derecede istifade etmeye vesile olacaktır. İdrak edeceğimiz Ramazan ayının, bu salgın hastalıktan bir an önce kurtuluşumuza vesile olmasını; milletimize, ümmet-i Muhammed'e ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Cenâb-ı Hak'tan niyaz ederiz.

TERAVİH NAMAZI EVDE KILINIR MI?

Erbaş, ramazanda, camilerde teravih namazı kılınıp kılınmayacağına yönelik "Teravih namazlarını bu ramazanda maalesef camilerde kılamayacağız. Evlerinde herkes ailesi, eşi, çocuklarıyla teravih namazlarını kılabilir. Çünkü teravih namazı ferdi olarak da kılınabilen bir namazdır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2020, 02:39
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER