'RAMAZAN'DA OLAYLAR AZALIR'

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit polislerin aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen iftar programına katılan Vali Nayir, “Ramazan ayı geldiğinde olay sayısında gözle görülür bir azalma olur. İnsanımız daha anlayışlı, daha hoşgörülü olur, olaylar azalı

'RAMAZAN'DA OLAYLAR AZALIR'

Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit polislerin aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen iftar programına katıldı. Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Şehit aileleri, Gaziler ve Gazi yakınları ile emekli teşkilat mensuplarının katıldığı program, Serdivan ilçesinde bir restoranda gerçekleşti.
DEVLETİ KORUMAK
Programda konuşan İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, “100 yıl önce Kurtuluş Savaşında, Çanakkale Savaşında bu toprakları nasıl koruduysak, bugün de hem teröre karşı hem de hain darbe girişimlerine karşı yine vatanımızı, milletimizi korumaya devam edeceğiz. Bizler Yüce Allah’ın da bildirdiği üzere Şehitliğin bir son değil başlangıç olduğuna, Sevgili Peygamberimize komşu olma sevdası ile yüce bir makam olduğuna inanıyoruz. Ölümü böylesine güzel karşılayıp, razı olan bir milleti hiç kimse yenemez. Allah bu vatan üzerinde kurduğumuz devleti ilelebet korumak ve kollamak sorumluluğunu bizlerin omuzuna yüklemiş. Bu görevi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da layıkıyla yerine getirmeye devam edeceğiz. Şehitlerimizin emaneti olan yakınları ve kahraman gazilerimiz bizim baş tacımızdır. Şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimize Allah’tan rahmet, yaşayanlara da sağlıklı bir ömür diliyoruz. Ramazan ayının da kurtuluşumuza vesile olmasını diliyorum" dedi.CANI PAHASINA KORUMAK
Mübarek Ramazan akşamında böylesi bir ortamda bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, "Güvenlik güçlerimizin icra ettiği görevleri can pahasına yapılan bir görev olarak biliyoruz. Canı pahasına malı, canı korumak için vatandaşımızın hizmetinde bulunan görevlilerimizin şehadet örneklerini defalarca gördük. Onlara rahmet duygularımızı, minnet duygularımızı da sürekli ifade ediyoruz. Burada büyük bir aile içerisinde şehit yakınlarımızla, gazilerimizle ve halen görevi başında olan teşkilat mensuplarımızla birlik ve beraberliğimizin güzel bir fotoğrafını veriyoruz.
GÜZEL AİLE GÖRÜNTÜSÜ
Güvenlik güçlerimizin de iyi bildiği gibi, Ramazan ayı geldiğinde olay sayısında gözle görülür bir azalma olur. İnsanımız daha anlayışlı, daha hoşgörülü olur, olaylar azalır. Umuyorum ki Ramazan ayından sonra da böyle devam eder. Bu ayın lütfundan, bereketinden, rahmetinden istifade edenler de birer kolluk görevlisi gibi, bu görevi icra eden arkadaşlarımıza yardımcı olurlar. Buradaki bu güzel aile görüntüsünün ortaya çıkmasını sağlayan hem davet sahiplerine hem de davete icabet edenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu. İftar programında davetliler ile bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Emniyet teşkilatı mensupları, Şehit aileleri, Gazi aileleri ve Gazilerimize fedakârlıklarından dolayı minnet duyduklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER