Raylı sistem bu yollardan geçecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin (SBB) hayata geçirmeyi planladığı hafif raylı sistemin hangi yollardan geçeceği belli oldu. İşte o iki güzergah... 

Raylı sistem bu yollardan geçecek

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Marmara Trafik Radyosu’nda Bilirkişi programına canlı bağlandı. Ulaştırma Profesörü Mustafa Ilıcalı ve Cezayir Doğan’ın sorularını yanıtlayan Başkan Yüce, dinleyenlerden gelen soruları da yanıtladı. 

İŞTE İKİ GÜZERGAH... 
Başkan Yüce, radyo programında hafif raylı sistemin güzergahıyla ilgili de bilgilendirmede bulundu. 
Hafif raylı sistemde ana merkezin gar olacağına dikkat çeken Başkan Yüce, “SATSO’nun önünde başlayacak güzergah, Sakarya Caddesi Topça Kavşağından İlhan Aras Caddesi’ne, oradan Sakarbaba’ya, Sakarbaba’dan Bosna Caddesi’ne ve oradan Gar’a geçecek. Diğer hattımız ise Gar’dan Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nden üniversiteye çıkacak” dedi. Yüce ayrıca hafif raylı sistemde dolmuş ve minibüsçülerin ekmeğine mani olmayacaklarını söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 12:28
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Objektij
Objektij - 9 ay Önce

Dolmuş ve minibüsçü esnafının ekmeğine mani olunmasın diye proje hazırlanmaz. Sayın Başkan, projeleri yaparken minimum maliyet, maksimum vatandaş memnuniyetine göre yapmazsanız yatırımlar heba olur. Lütfen, birşeyler yaparken; "acaba esnaf ne der" düşüncesi ile değil, "vatandaş ne kadar memnun olur" düşüncesi ile yapınız.

mert saka
mert saka - 9 ay Önce

dolmuşçuların ekmeğine mani olunacak diye yıllarca sakaryanın geleceği mahvedildi

Recep ÖZARSLAN
Recep ÖZARSLAN - 9 ay Önce

Sayın başkan.
Eğer belirlenen güzergah bu ise Camili 1.2 Karaman.Korucuk halkı sizleri hiç bir şekilde af etmeyecektir.
Adı geçen güzergahlarda her türlü ulaşım aracı mevcut ve yerleşik düzenin getirileri belli.Camili hattı ve şimdiye kadar yapılıp bitmesi geken yol yine iptal. Ulaşımda öncelikli yol olan v Camili hattı niye önemsemiyor. Buralarda ikamet edenlere hizmet yok mu.zYetimmiyiz başımız kel mi.Paranız mı yok.Kıredinizde mi bitti. Biz halk otobüslerinden bıkmış ve nefret etmişimdir Bu hale gelmede sizin payınız yok mu.
Hizmette öncelik yeni yerleşim yeri iken başkan neden eski yerleşim yeri.
Sabahattin Zaim caddesi kenarları açılan iskanlarla doluyor.Güzel de Yol için yer kalmıyor. Zamanında planlama yapılsa idi bu durumda olunması.
Sayın başkan eğri oturup doğru konuşalım.. Bu raylı denilen hattı bir daha düşünün.Hak ise bizim öncelik ise bizim. Buraları üvey değil kültürlerin.
Selamlar.

Nasıl Yani?
Nasıl Yani? - 9 ay Önce

Tuanatan'ın arkasındaki yokuşu arabalar zor çıkıyor. Raylı sistem oradan yukarı nasıl çıkacak, Hadi çıktı nasıl inecek merak ediyorum..

Açık sözlü
Açık sözlü - 9 ay Önce

Şu dolmuş ve mülübüsçüleremi çalışıyor bütün belediye başkanları tutun 1990 lardan günümüze hepsı bunların suyundan gidiyor şimdide Ekrem Yüce başkanda aynı insanın aklına gelmiyor değil bu başkanların dolmuş hatları var diye öyle değilse o zaman başkanları durak sahipleri seçiyor sanki başkanlar bırakacak dolmuşçulara çalışmayı milletin menfaatine çalışmalı

sali
sali - 9 ay Önce

Dolmuş ve minibüsçülere göre raylı sistem yatırımı yapılmaz. Batar gider bu sistem. İçimizdeki küçük güvenide aldın başkan. Seçime oynadığın buradan belli. Halkı düşünmüyorsun. Sistem çark caddesinden dolaşarak yeni belediye önünden mavi durağa yakın şekilde çıkmalı ve kampüse gitmeli. Ama apardon minibüsçüler var değil mi?

Erkan
Erkan - 9 ay Önce

Sakarya mühendis odaları bu güzergahlara ne diyor çok merak ediyorum.

SIRADAKİ HABER