Raylı sistem için bu güzergahlar belirlendi!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, raylı sistem için iki farklı güzergah belirlediklerini açıkladı. Yüce, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'dan destek istedi

Raylı sistem için bu güzergahlar belirlendi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Burada Sakarya'da yapılması gündemde olan projeler konuşuldu. 
SBB Başkanı Ekrem Yüce, Bakan Turhan'dan şehirde hayata geçirmek istediği raylı sistem projeleri için destek isterken, iki farklı güzergah belirlediklerini söyledi. 

Raylı Sistem için 2 farklı güzergah
Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimizin merakla beklediği raylı sistemler noktasında 2 farklı güzergah belirledik. İlk etabımız OSB-Gar arası, ikinci etabımız ise Kampüs ile Gar arasını kapsıyor. Çok uzun mesafeler değil. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın destekleri ile raylı sistemleri Sakarya’ya kazandırmak istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak hazırız. Sizlerin talimatıyla hemen çalışmalara başlayabiliriz. Ayrıca Millet Bahçesi ile Yeni Camii arasında Nostaljik Tramvay projesini hayata geçireceğiz. Fizibilite çalışmalarını tamamladık” dedi. 

ADA TRENİ
ADA Treni’nin yer altına alınmasını yeniden gündeme getiren Başkan Ekrem Yüce, trenin yer altına alınmasıyla şehre yeni bir bulvar kazandıracaklarını ve yaşam merkezi haline getireceklerini söyledi. Yüce, yaklaşık 1,5 kilometrelik alanda yapılacak çalışmayla çok özel bir projenin Sakarya’nın hizmetinde olacağını söyledi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 13:55
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakarya 54
Sakarya 54 - 7 ay Önce

He he anlat heyecanli oluyor.

Oktay araz
Oktay araz - 7 ay Önce

Guzel olur sakaryamiza gec kalmiş bir pureje

Hüseyin Avni Bayrak
Hüseyin Avni Bayrak - 7 ay Önce

Neden nostaljik tanvay. Anlamıyorum. Yapılacaksa doğru düzgün tranvay olsun.

Niyazi Selvi
Niyazi Selvi - 7 ay Önce

Her zaman söyleniyor yapılacak diye muhalesef söylenenler buğar olup gidiyor buda aynısı olacak

Nokta
Nokta - 7 ay Önce

Ha ha ha

Ahmet çetin
Ahmet çetin - 7 ay Önce

Büyük şehir demek büyük projeler demek diyer b.şehir belediyeleri neler yapmışsa sakaryadada buna lâik ve metropol şehir görünümde olmalıdır ve laiktir

SIRADAKİ HABER