'RAYLI TAŞIMACILIK TRAFİK SORUNUNU ÇÖZER'

Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Ömür Kalkan, “Raylı taşımacılık trafik sorunu oluşturmaz aksine trafiği rahatlatır ve çevre kirliliğinin önüne geçer. Trafik sorununu bahane etmek insanın aklıyla alay etmekten başka bir şey değildir” dedi

'RAYLI TAŞIMACILIK TRAFİK SORUNUNU ÇÖZER'

Türk Ulaşım Sen Sakarya Şubesi Olağan Genel Kurulu’nda Ömür Kalkan yeniden başkanlığa seçildi. Genel Kurula MHP Milletvekili Zihni Açba, Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Şerafettin Deniz, sendika temsilcileri ve üyeler katıldı. Kongrenin açılışında konuşan Başkan Kalkan, “Biz Türkiye Kamu-Sen’in misyonu ve varoluş sebeplerine inanarak yola çıktık. Bu yolda üyelerimiz ve kurumlarımızın haklarına halel getirmeden, onların ve teşkilatın hukukuna uygun çalışmalar yürüttük” dedi.
ÇOK ŞÜKÜR EĞİLMEDİK
Çok şükür eğilip evrilmedik, mevki ve makam peşinde koşmadık. O yüzden dün söylediklerimizi bugün söylemekten imtina etmiyoruz. Dün bizi acımasızca eleştirip düşman gözüyle bakan sözde sendikaların, bizimle aynı çizgiye gelmiş olduğunu görüyoruz. Buna sevinmek isterdik ancak, maalesef bunların eylemlerin ile söylemleri bir birini tutmuyor. Dileğimiz bu arkadaşların kamuda yaşanan adaletsizlik ve hukuksuzluklara hizmet etmemesidir” dedi.
EN BÜYÜK KÖTÜLÜK
Ada Treni’nin kaldırılmasının ilimize yapılan en büyük kötülük olduğunu dile getiren Kalkan, raylı taşımacılık trafik sorunu oluşturmaz aksine trafiği rahatlatır ve çevre kirliliğinin önüne geçer. Trafik sorununu bahane etmek insanın aklıyla alay etmekten başka bir şey değildir. Kaldı ki ilimizde bir trafik sorunu varsa bunların sorumlusu ilimizi yönetenlerdir. Trafik sorununu Ada Ekspresine fatura etmeye de kimsenin hakkı yoktur. Trafik bahanesi ile değerli olan Adapazarı gar sahasının da bu ranta kurban gitmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi. Kongrede eski şube yöneticilerine plaket verildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER