Rektör Savaşan'dan, "Ebubekir Sofuoğlu" açıklaması!

SAÜ Rektörü Fatih Savaşan, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversiteler ile ilgili yaptığı çirkin açıklamalar sonrası grekli işlemlerin başlatılacağını söyledi.

Rektör Savaşan'dan, "Ebubekir Sofuoğlu" açıklaması!

sakaryayenihaber.com - 

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, üniversiteler için, “Neredeyse fuhuş evleri” ifadesini kullandı. Konuşmasında üniversiteler için kötü cümleler kullanan Sofuoğlu’na stüdyodaki diğer konuklar “Hocam yapmayın. Biraz ağır oldu” tepkisini gösterdi. Sofuoğlu ise bunun üzerine “Gelin ben sizi gezdireyim. Misafirim olun. Apartları anlattırayım oradaki komşuları gezdireceğim, komşular size söyleyecek, emlakçılar size söyleyecek” dedi.

SAVAŞAN'DAN AÇIKLAMA

Ebubekir Sofuoğlu'nun bu sözleri sonrası Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan tarafından bir açıklama yapıldı. Rektör Savaşan yaptığı açıklamada, "Üniversitemiz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun ulusal bir kanalda yapmış olduğu açıklamaların kabul edilmesi ve hoş görülmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır. " dedi. Serkan OK

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 01:48
banner3
YORUM EKLE