Resmen başlıyor! Nostaljik Tramvay için flaş gelişme

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde çalışacak olan 5 adet nostaljik tramvayın alımı ve hattın inşası için ihaleye çıkıyor

Resmen başlıyor! Nostaljik Tramvay için flaş gelişme


sakaryayenihaber.com - 
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin ilk olarak Aralık ayında gündeme getirdiği, geride kalan süreçte kamuoyunu meşgul eden nostaljik tramvay projesi resmen başlıyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi (SBB), Yenicami - Atatürk Bulvarı - Çark Caddesi - Millet Bahçesi arasında çalışacak tramvayların 2 bin 230 metrelik hattının inşası için ihaleye çıkıyor. İhale, 14 Nisan Salı günü Büyükşehir'in Erenler'deki Fen İşleri Daire Başkanlığı ihale salonunda gerçekleşecek. 

5 TRAMVAY ALINACAK 
Büyükşehir'in proje kapsamındaki diğer ihalesi ise bu hatta çalıştırılacak tramvaylar için...  3 adet en az 1950 model ve 2 adet en az 1980 model şehir tramvayı alımı için de ihale gerçekleşecek. İhale, Bu ihale de 15 Nisan Çarşamba günü Fen İşleri Daire Başkanlığında yapılacak.  

5 DURAK OLACAK

Tramvay güzergahının ilk gün açıklandığı gibi Yeni Cami ile Millet Bahçesi arasında olduğunu belirten Yüce, güzergah boyunca 5 farklı durakta indirme ve bindirme yapılacağını kaydetti. 

Durakların Yeni Cami, Adapazarı Kültür Merkezi, Şerefiye Cami, Atatürk Lisesi ve Millet Bahçesi’nden oluşacağını aktaran Yüce, "Sefer aralıklarımız 20 dakikada bir olacak ve karşılıklı bir şekilde gerçekleştirilecek. Tramvayların alımı ve tramvay hattının inşası için gerçekleştireceğimiz ihalelerin ardından hızla çalışmaları başlatacak ve kısa süre içerisinde şehrimize kazandıracağız." ifadelerini kullandı. Kaan GÜMÜŞEL

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 02:53
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gürkan
Gürkan - 9 ay Önce

Allah aşkına önce yollarımıza düzgün bir asfalt döküp M2' ye 5 adet düşen logar kapaklarını halledin yalvarıyorum. Arabalarımız ziyan oldu. Hiç mi görmüyorsunuz? Kaldırımların halini anlatmıyorum bile. Bu nasıl bir vizyondur?

SIRADAKİ HABER