RÜSTEM KELEŞ AÇIKLADI: 4 İLÇEYE YENİ ALTYAPI

4 ilçe için toplamda 27 kilometrelik yeni bir kanalizasyon hattı inşa edeceklerini belirten SASKİ Genel Müdürü Keleş, “Adapazarı, Erenler, Serdivan ve Arifiye ilçelerimizde toplamda 27 kilometrelik yeni kanalizasyon hatları için 23 Ekim’de ihaleye çıkıyor

RÜSTEM KELEŞ AÇIKLADI: 4 İLÇEYE YENİ ALTYAPI

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, 4 ilçede hayata geçirilecek yeni kanalizasyon projesine dair açıklamalarda bulundu. Dr. Rüstem Keleş, “Sakarya’nın 16 ilçesinde tüm mahallelerimizi sağlam ve sorunsuz altyapı ile buluşturmak adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Adapazarı, Serdivan, Erenler, Arifiye ilçelerimizde toplamda 27 kilometreyi bulacak yeni kanalizasyon hatları inşa edeceğiz. 23 Ekim Pazartesi günü gerçekleştireceğimiz ihale ile yeni projemizi hayata geçireceğiz. Yeni hatlar ile 4 ilçemizin kanalizasyon altyapısını güçlendireceğiz” diye konuştu.

UZUNLUK 27 KİLOMETRE
Yeni proje ile bir taraftan 4 ilçede genişleyen yerleşim yerlerinin altyapısı inşa edilirken bir taraftan da lokal problemlerin çözüme kavuşturulacağını dile getiren Keleş, “Sakarya’mız her geçen gün büyüyor. İlçelerimizin tüm atıklarını toplayarak Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’nde dünya standartlarında arıtacağız. Hayata geçirdiğimiz dev yatırımlar ile vatandaşlarımıza ulaştırdığımız hizmetin kalitesini her geçen gün daha da yukarılara taşıyoruz. Bir yandan vatandaşlarımıza ulaştırdığımızın suyun kalitesini daha da yukarılara taşırken bir yandan da şehrimizin kanalizasyon ve yağmursuyu ağını güçlendiriyoruz. Şehrimizin doğal güzelliklerini korumak adına atıksu ağımızı her geçen gün genişletiyoruz. 4 ilçemizde inşa edeceğimiz 27 kilometrelik yeni kanalizasyon hattı için 23 Ekim Pazartesi ihalemizi gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER