Saadet Partisi'nden Müftü Başiş'e ziyaret

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay ve yönetim kurulu üyeleri Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Saadet Partisi'nden Müftü Başiş'e ziyaret

Sakarya İl Müftülüğüne aslen Sakaryalı olan Hasan Başiş’in atanmasıyla siyasi partilerin ve STK’ların ziyaretleri devam ediyor. Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay ve Yönetim Kurulu Üyeleri de Müftü Hasan Başiş’i ziyaret etti. Nazik ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür eden Müftü Hasan Başiş, “En büyük arzum 31 yıldır çeşitli kademelerinde görev aldığım Diyanet işlerinde Müftü olarak Sakarya’mın güzel insanlarına en iyi hizmeti vermektir. Bu görevi yaparken ihlas ve samimiyet içerisinde Allah’ın rızasını kazanmaktır.  Gayemiz dini mübini İslam’ın rahmet çağrısı ile insanlarımızla buluşturmaktır.” dedi. 

Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay da ziyarette, ülke insanına maneviyatı öğreten ve yaşatan en önemli kurumların başında Diyanet’in geldiğini işaret ederek, İl Müftülüklerine bu konuda büyük görevler düştüğünü belirtti. Abay, “Yarım asır önce yola “ahlâk ve maneviyat” diyerek koyulan rahmetli Erbakan Hocamızın şiar edindiği bu söylemin anlam ve muhtevasını bugün sanırım daha iyi kavrıyoruz. Hz. Ömer, ‘Devletin dini adalettir’ demiş. Bundan dolayı biz bir numaralı mesele olarak adalet sorununu görüyoruz. Devlete hükmedenler, bir işi ehline vermek zorundadır. Din işlerinde de durum aynıdır. Allah cc yeni görevinizde yar ve yardımcınız olsun.” dedi.
 


 

banner3
YORUM EKLE