Sabihahanım öğrencilerinden ilginç ders işleme yöntemi

Sabihahanım İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri, Fen ve Teknoloji Dersi’ndeki ‘İskelet’ konusunu daha iyi öğrenmek için “İskelet Güzellik Yarışması” düzenledi.

Sabihahanım öğrencilerinden ilginç ders işleme yöntemi

Eğitimde kalıcı öğrenmenin sağlanması için derslerin anlatımında, çeşitli yöntem ve teknikleri kullanmaya önem veren Sabihahanım İlkokulu 4-A Sınıfı Öğretmeni Mine Ayhan, öğrencileriyle birlikte ilginç bir ders etkinliğine imza attı. Fen ve Teknoloji Dersi’nin konularından “Vücudumuzun Bilmecesini Çözelim” ünitesindeki iskeletin en iyi şekilde öğrenilmesi için “İskelet Güzellik Yarışması” düzenlendi.
HEYECAN
Okul Müdürü Hamza Kaya ile velilerin de izleyici olarak katıldığı etkinlikte öğrenciler, süsledikleri iskeletlerle yarışırken; iskeletin bölümleri, kemik çeşitleri, eklemlerimizin yeri ve görevleri hakkında bilgiler verdiler. Heyecanlı ve oldukça ilginç bir yarışma sayesinde insan vücudunun dik durmasını sağlayan iskelet hakkındaki bilgilere eğlenerek ulaşmanın mutluluğunu yaşadılar.
BİRİNCİ
23 yıllık meslek yaşamında, ilk günkü heyecanını hiçbir zaman kaybetmeyen başarılı ve tecrübeli sınıf öğretmeni Mine Ayhan, ders konularının uygulamalı etkinliklerle işlenmesinin öğrenmede kalıcılığı sağladığını belirterek, bu çalışmalardaki başarılarından dolayı tüm öğrencileriyle gurur duyduğunu ifade etti. Yarışmada, tüm iskeletler birinci ilan edildi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER