ŞADIRVANLARIN MUSLUKLARINI ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI

İl genelinde çeşitli camilerin şadırvanlarının musluklarını sökerek çalan ve ardından hurdacıya satan iki kişi yakalandı.

ŞADIRVANLARIN MUSLUKLARINI ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan araştırma ve takipler sonucu Yenikent Camii, Yazlık Karaboğaz Camii, Çökekler Merkez Camii ve Hz. Ebubekir Caminde meydana gelen Mabetten Hırsızlık olayları ve Akyazı’da meydana gelen Motosiklet hırsızlığı olayı ile ilgili şüpheliler yakalandı.
KAMERA GÖRÜNTÜSÜ
Emniyet Müdürlüğünün valilik aracılığıyla yaptığı açıklamada, hırsızlık olaylarıyla ilgili olay yerlerinden elde edilen kamera görüntülerinden ve MOBESE kameralarından şüpheli şahıslarının, cami önlerinde kendilerine namaz kılacak süsü vererek namaza gelenlerin içeri girişini ve namaza başlamalarını fırsat bilerek  şadırvanlarda ve tuvaletlerde bulunan musluk ve bataryaları yanlarında getirdikleri aparatlar ile sökerek çaldıkları tespit etti.
İKİ KİŞİ
Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri sonucu, Yenigün Mahallesi ara sokaklarda sıkıştırılan şahıslar yapılan uzun süreli kovalamaca neticesinde U. B. ve S. K. isimli şahıslar ekipler tarafındran çaldıkları motosikletle birlikte yakalandı.  Yapılan çalışmaların devamında muslukları satın alan bir hurdacı’ da göz altına alındı.
BİR TUTUKLAMA
Şahıslar ile ilgili yapılan detaylı araştırmada U.B. isimli şahsın 2014 yılı mayıs ayında meydana gelen faili meçhul ikamet hırsızlığının da faili olduğu, diğer şüpheli S.K nın ise hakkında yakalama kararının bulunduğu tespit edildi.  Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğinde gerekli işlemlerin tamamlanması akabinde sevk edildiği adli mercilerce şahıslardan birisi Adli Kontrol Cezası alırken diğer şahıs ise Tutuklanarak Ferizli L Tipi ceza evine teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE