SAGİR boykot çağrısında bulundu

Sakarya Adalet Girişimi (SAGİR), İsrail’in Gazze’ye saldırılarını protesto ederken; İsrail’le her türlü siyasi, askeri ve ekonomik ilişkinin kesilmesi ve işgali destekleyen firmalara yönelik boykotun sürmesi çağrısı yaptı

SAGİR  boykot çağrısında bulundu

 461’inci hafta adalet ve özgürlükler eyleminde İsrail’in Gazze’ye saldırıları telin edilirken; Filistin halkının İsrail karşısındaki direnişine destek verildi. Grup adına Serdar Duman’ın okuduğu basın açıklamasında, “Gazze direniyor! Siyonist İsrail’in Filistin’de 3 yerleşimcinin öldürülmesini bahane ederek başlattığı soykırım bütün hızıyla devam ediyor. Siyonistler Gazze’yi havadan, denizden ve karadan bombalamaya devam ediyor. Şehitlerimizin sayısı 120’yi aştı. Siyonist İsrail’in elindeki gelişmiş silah imkânlarına rağmen, Gazzeli Müslümanlardan çok İsrail halkının telaş içinde olduğunu görüyoruz. Filistin direnişinin attığı füzeler nedeniyle Siyonistler sığınaklarından çıkamıyorlar” dedi.
TEMEL İHTİYAÇ
Açıklamanın devamında, Duman yoğun saldırı altında olan Gazze halkının acil ilaç ihtiyacı olduğu da hatırlatılarak, “Şimdi Gazze’ye yardım zamanı. Gazze başta ilaç olmak üzere birçok yaşam malzemesine acil ihtiyaç duyuyor. Bir seferberlik oluşturarak Gazze’nin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde gidermeliyiz. Bu İslam kardeşliğimizin olmazsa olmaz gereğidir. Müslüman Sakarya halkının her zamanki duyarlılığını en üst seviyeye çıkaracağına inanıyoruz.”
EMPERYAL GÜÇLER
Filistin başta olmak üzere İslam coğrafyasındaki olumsuzlukları birlik içinde aşma zamanının geldiğine dikkat çekilen açıklamada, “Tüm dünya Müslümanları ümmet bilinciyle hareket edebilirse; ne Amerika, ne İsrail, ne de diğer emperyal güçler hiçbir şey yapamaz” denildi. Daha sonra eyleme katılanlar, Filistin halkının ve tüm insanlığın barış ve esenliği için Muharrem Demircan tarafından yapılan duaya iştirak ettiler. Duanın ardından İsrail bayrağı yakılarak “Özgür Kudüs, İsrailsiz bir dünya”, “Katil İsrail, Ortadoğu’dan defol”, “Hamas’a selam, direnişe devam” sloganları attılar.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE