Sağlık Bakan yardımcılığına o isim getirildi

Sağlık Bakan Yardımcısı Muhammet Güven'in görevden alınmasından sonra yerine bir dönem Geyve'de görev yapan Medipol Üniversitesi rektörü Sabahattin Aydın getirildi

Sağlık Bakan yardımcılığına o isim getirildi

sakaryayenihaber.com*
Sağlıkta önemli bir atama gerçekleştirildi. Sağlık Bakan yardımcısı Muhammed Güven, geçtiğimiz gün görevden alındı. Bu gelişme sonrası bakan yardımcılığı görevi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne imza için tanıdık bir isim koyuldu. Bu göreve Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın getirildi. Erdoğan'ın imzası sonrası yayınlanan kararnameyle göreve başlayan Prof. Dr. Aydın 1992-1994 yılları arasında Geyve Devlet Hastanesi'nde başhekimlik görevini yürütmüştü.
Prof. Dr. Sabahattin Aydın kimdir?

1959 yılında Bolu-Göynük’te doğdu. İlköğrenimini İstanbul’da Şair Nedim İlkokulu’nda, ortaöğrenimini Özel Darüşşafaka Lisesi’nde tamamladı.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1985 yılında mezun oldu. 1985-1987 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı Gümüşhane Sağlık Eğitim Merkezi’nde pratisyen hekim olarak görev yaptı. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlayarak 1992 yılında üroloji uzmanı oldu.

1992-1994 yıllarında Sakarya’da Geyve Devlet Hastanesi’nde uzman doktor ve bahşekim olarak çalıştı. 1994 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalına Yardımcı Doçent olarak atandı. 1996 yılında doçent, 2003 yılında profesör oldu.

Başhekim Yardımcılığı, Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ayrıca 1998 yılında başladığı doktora çalışmalarını tamamlayarak 2003 yılında klinik mikrobiyoloji dalında bilim doktoru unvanı aldı.

2001-2002 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü görevinde bulundu.

2006-2009 yıllarında Dünya Sağlık Örgütü İcra Kurulu üyesi olan Aydın, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulundu.

Dr. Aydın, İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü olarak görev yapıyordu.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, 14:37
banner3
YORUM EKLE