SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN İLİMİZE 93 YENİ DOKTOR ATANDI
: ACİLLERE TAKVİYE

Sağlık Bakanlığı ilimize 86 pratisyen ve 7 uzman hekim atandı. Yeni atamalarla ilimizdeki Endokrin Uzmanı sayısı ikiye çıktı. Pratisyen hekimler acildeki yığılmaları önleyecek

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN İLİMİZE 93 YENİ DOKTOR ATANDI
: ACİLLERE TAKVİYE

ENDOKRİN UZMANI
77. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ile Sakarya’ya 86 pratisyen 7 uzman hekim atandı.  Kurayla ilimize atanan hekimler göreve başlamak için gün sayarken, atamalarla birlikte Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kadrosuna yoğun bakım ve acil tıp alanında iki uzman hekim daha katıldı. Yapılan atamalarla SEAH Korucuk Kampüsü’nde hizmet veren Endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları dalında uzman sayısı ikiye çıktı.
İLÇELERE ATAMA
Hendek Devlet Hastanesi’ne iki iç hastalıkları uzmanı ile bir çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı atanırken, Kaynarca Devlet Hastanesi’ne de bir iç hastalıkları uzmanı atandı. Göreve yeni başlayan ve çeşitli nedenlerle görevden ayrılarak geri dönen pratisyen hekimlerden ilimize atanan 86 hekimde SEAH, Yenikent ve Toyota hastaneleri ile ilçe hastanelerinde görevlendirildi. Yeni doktorlar acil servislerindeki yığılmaları da önlemiş olacak.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort