Sağlık çalışanları kan bağışı yaptı

Türk Kızılayı’nın kan stoklarında yaşanan azalma nedeniyle koronavirüsle mücadelede en ön safta yer alıp herkesin kahramanı olan sağlık çalışanları Sakarya'da kan bağışında bulundu.

Sağlık çalışanları kan bağışı yaptı

sakaryayenihaber.com - Serkan ÖZAY

Yeni tip koronavirüsün başlaması ardından, Ramazan ayıyla birlikte vatandaşların kan verme oranı Türkiye genelinde olduğu gibi Sakarya'da da yüksek oranda düştü. Türk Kızılayı da vatandaşları kan vermeleri konusunda teşvik etmeye başladı. Korona virüsle mücadelede en ön safta yer alıp herkesin kahramanı olan sağlık çalışanları ise kan stoklarının azaldığını öğrenince kan bağışı seferberliği başlattı. İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları iftardan sonra Kızılay merkezine giderek kan bağışında bulundu.

STOKLAR AZALDI

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kızılay Şube Başkanı Zahit Ziryaki, "Bilindiği üzere Kovid-19 salgını sonrası kan bağışında ciddi azalma oldu. İnsanlarda bir tedirginlik oldu. Sokağa çıkma yasağı ve akabinde Ramazan ayı ile birlikte kan bağışları da ciddi anlamda düştü. Genel olarak ameliyatlar ertelenmiş olsa da acil ameliyatlar yapılıyor. Kan ihtiyacı olması nedeniyle Kızılay tarafından çağrı yapıldı. İl Sağlık Müdürlüğümüz de çağrımıza kayıtsız kalmadı. İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları da bu akşam merkezimize gelerek kan bağışında bulundu. Kendilerine teşekkür ederiz" dedi.

Kan verenler arasında yer alan AFAD Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş da vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 01:04
banner3
YORUM EKLE