Sağlıkta acı gerçek: 10 bin kişiye 19 yatak

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programında Sakarya'nın sağlık durumuyla ilgili konuştu. Bu alanda iyi bir noktada olunmadığını dile getiren Vali Nayir, "Durumumuz çok iyi değil, Türkiye'de 10 bin kişiye 28 yatak düşerken bu rakam Sakarya'da 19. Yeni tesislere ihtiyacımız var" diye konuştu

Sağlıkta acı gerçek: 10 bin kişiye 19 yatak

sakaryayenihaber.com-

Serkan OK'un haberi

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde Adapazarı'nda bir restoranda gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Programa Vali Nayir'in yanı sıra, vali yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe, kurum ve kuruluşlarda görev yapan basın müdürleri ve Sakarya basını katıldı.
Vali Nayir, burada Sakarya'da her alanda yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Sakarya'nın sağlık alanında iyi bir noktada olmadığını dile getiren Nayir,"Çok iyi durumda değiliz, Türkiye'de 10 bin kişiye 28 yatak düşerken bu rakam Sakarya'da 19" ifadelerini kullandı.
Vali Nayir'in açıklaması şöyle: "Sağlıkta Sakaryamızın durumu çok iyi değil. Hasta yatağı sayısı olarak baktığımızda, 10 bin kişiye düşen yatak Türkiye ortalamasına göre 28 yatak, bu rakam bizde ise 19 yatak olarak kayıtlara geçmiş durumda. Yeni binalara, yeni sağlık tesislere ihtiyacımız var. 1 milyon nüfusumuz var, 1. basamak, 2. basamak, 3. basamak sağlık kuruluşlarımıza 1 yılda 10 milyonun üzerinde başvurumuz var. Yani her birimiz aşağı yukaru 10 kez hastaneye gitmişiz. Aynı şekilde adil hizmetlerimizi yürütmüşüz, 95 bin 262 acil başvuru gelmiş. 112'ye talep gelmiş."
Vali Nayir, yaptığı konuşma sonrasında gazetecilere günün anlam ve önemini belirten hediyeler takdim etti. Gazetecilerle uzun bir süre sohbet eden Vali Nayir, gazetecilerle toplu fotoğraf çekildi. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 15:42
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Beceriksizlik
Beceriksizlik - 8 ay Önce

Beceriksizlik,kirli ve kötü niyetli idare..

SIRADAKİ HABER