Sağlıkta kadrolar sil baştan! İşte Öğütlü'nün yeni ekibi

Sakarya'da sağlık alanında başhekim ve yönetici listeleri yeniden belirlendi. Yeni listeye göre, SAÜEAH Başhekimliği'ne Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Fikret Halis getirildi

Sağlıkta kadrolar sil baştan! İşte Öğütlü'nün yeni ekibi

sakaryayenihaber.com -

Sakarya'da Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü ile yeni sözleşme imzalanması sonrasında sağlık alanında birçok görev değişikliği yapıldı. Aziz Öğütlü'nün oluşturduğu listede Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başhekimi de belli oldu. Listeye göre SAÜEAH'ın yeni başhekimi Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Fikret Halis olacak. SAÜEAH İdari ve Mali İşler Müdürü Önder Keskin Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Müdürü olarak görev yapacak.

GÖREVLERİNE DEVAM EDECEKLER

Bu değişikliğe göre Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin başhekimi Dr. Hatice Sıçramaz'ın göreve devam edecek. Yenikent Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Adil Murat Akgül ile Toyotasa Hastanesi Başhekimi Hayal Uzelli Şimşek'in de görevlerinde kalacağı belirtildi.

ÜNAL KÜÇÜKYILMAZ

Önceki yıllarda Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevini yürüten Ünal Küçükyılmaz, Hendek Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sedat Aydın'ın yerine getirildi.

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLERİ

Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne Serdivan İlçe Sağlık Müdürü Sevda Gürsel’in;Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne de Erenler ilçe Sağlık Müdürü Ömer Balcı'nın getirildiği belirtildi.

HASTANE MÜDÜRLERİ

Toyota Acil Yardım Hastanesi'nin müdürü olarak Murat Avcı belirlenirken Toyota Acil Yardım Hastanesi Müdürü Abdurrahman Kandemir ise Pamukova ilçe Hastanesi Müdürü oldu. 

Bu atamaların dışında sağlık alanında birçok atama yapıldı. Bu değişiklikler için bakanlıktan onayın geldiği ve önümüzdeki günlerde sözleşmelerin imzalanacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 11:04
banner3
YORUM EKLE