SAĞLIKTA NRP EĞİTİMİ TAMAMLANDI

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, sağlık çalışanlarına yönelik Yenidoğan Canlandırma Programı Uygulama Eğitimi düzenlendi. Eğitimi tamamlayan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.

SAĞLIKTA NRP EĞİTİMİ TAMAMLANDI

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, doğumda gelişebilecek yenidoğan mortalitesini ve asfiksinin yol açacağı sekelleri en aza indirebilme konusunda önemli bir yer tutan Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Uygulama Eğitimi tamamlandı. Eğitim programı İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Birimi tarafından düzenlendi. Üç gün süren programda “Uygulayıcı Eğitime” katılan kamu ve özel hastanelerde görevli hekim, ebe ve hemşireden oluşan 74 sağlık çalışanı eğitim aldı.
SERTİFİKA TÖRENİ
Uygulayıcı eğitimin son gününde uygulama ve yazılı sınav değerlendirilmesi sonucu sertifika almaya hak kazanan katılımcılar için düzenlenen törene İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü katıldı. Öğütlü, kursiyerlere yönelik kurs sonrası gerçekleştirilen uygulama sınavlarına katılarak yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Törende konuşan Öğütlü, NRP eğitimlerinin önemine dikkat çekti. Öğütlü tarafından eğitim ekibine teşekkür belgesi takdim edilirken, başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi. Melike Hızal

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER