banner67

Sağlıkta yeni plan hazır!

Koronavirüs salgınında ilimizdeki günlük vaka sayıları kontrol altına alındı. SEAH’ta bazı poliklinikler yeniden hizmet vermeye başlarken, tüm hastanelerin normale dönmesi için 1 Şubat tarihi üzerinde duruluyor

Sağlıkta yeni plan hazır!

sakaryayenihaber.com –Azim ÇELİK’in haberi

Sakarya, koronavirüsle mücadele konusunda büyük bir yol kat etti. Sosyal hayatı alt-üst eden salgının gücü kırıldı. İlimizde Kasım ayı başından itibaren tırmanışa geçen vakalar kontrol altına alındı. Günlük 2 binlere dayanan vaka sayıları, geride bıraktığımız haftada bazı günler 50'nin altına düştü. Günde 30'dan fazla kişiyi koronaya kurban verdiğimiz günleri gördük ancak gelinen noktada vefat sayısı 2-3'lere düştü. Yetkililer, tedbirlerin vaka sayıları azalana kadar sürmesi konusunda hem fikir. Eğer sayılar sıfıra yaklaşırsa, normalleşmenin başlayacağı öngörülüyor.

NORMALE DÖNÜŞ

Sağlık hizmetleri konusunda ilimizin normale dönüş tarihi ise belirlendi. Yetkililerden alınan bilgiye göre kasım ayında yeniden pandemi hastanesine çevrilen Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) merkez kampüsü ve Yenikent Devlet Hastanesi'nde 1 Şubat'ta tüm poliklinikler ve ameliyatlar başlayacak. SEAH merkez kampüsünün bu tarihten itibaren tam kapasite hizmet vereceği belirtildi. Öte yandan, hastanelerin belirli bölümlerinde korona hastalarının tedavisi devam edecek. Vaka sayıları yeniden yükselirse ise sistemin yeniden değiştirilebilmesi mümkün olacak.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 23:13
YORUM EKLE