Sahilde içler acısı manzara! Sebebi belli oldu...

Karasu'da deniz suları, sahil şeridini yuttu. Bölgede içler acısı manzaranın oluşmasındaki sebepler tespit edildi. Başkan Sarı,"Liman ve çeşitli etkenler var. İlgili kurumlara yazılarımızı yazdık, çalışma yapıyoruz" dedi

Sahilde içler acısı manzara! Sebebi belli oldu...

sakaryayenihaber.com- Azim ÇELİK

SAHİLİ YUTMUŞTU
Karadeniz'in en çok tercih edilen turizm noktalarından biri olan Karasu'daki sahil şeridinde kıyı erozyonu oluşmuş, ortaya üzücü bir manzara çıkmıştı. Yüzlerce metre uzunluğunda olan mavi bayraklı Karasu Plajı'nda kıyıda 2 metreyi bulan setler oluştu, kumsal yıkım alanına dönüştü. Büyükşehir Belediyesi, Karasu Belediyesi ve Çevre Bakanlığı'ndan uzmanlar bölgede geniş çaplı inceleme yaptı. 
BİR ÇOK SEBEBİ VAR
Bölgede dalgayı engelleyen 30 dalgakırandan bazılarının parçalanıp işlevini yitirdiği, bunun sebebinin ise limandaki gemi hareketliliği olduğu belirlendi. Erozyona sebep olan bir başka faktörün ise sahil parkın altından geçen yağmur suyu hattı olduğu tespit edildi. Karasu Belediyesi, tatil sezonu açıldığında denizin yutup götürdüğü alanı yeniden plaj kumuyla doldurup bölgeyi tatilcilere hazır hale getirecek. 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 11:27
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakaryali
Sakaryali - 6 ay Önce

Liman adina yapilan sey oldugundan beri karasu sahili bitti.

SIRADAKİ HABER