Sahilde yaralı halde bulundu!

Kocaali Yalı mahallesinde ikamet eden Cavit Yumak adlı kişi Kocaali sahilde gezerken hareket etmeyen bir kuğuya rastladı. 

Sahilde yaralı halde bulundu!

Bir kaç dakika sahilde hareketsiz duran kuğunun yaralı olduğunu fark eden Cavit Yumak, "Hayvanın yaralı olduğunu fark edince hemen kucaklayarak evime geldim. Yem verdim ama yemedi. Muhtara haber  verdim. Hayvanın acı çektiğini hissettim. Bunun üzerine Kocaali Yalı Mahallesi muhtarımız olan Murat Özdemir'i aradım. Durumdan haberdar ettim.  Muhtarımız gerekli kurumlarla iletişime geçerek, dünyalar güzeli kuğumuzu sağlığına kavuşması ve ait olduğu doğaya sağlıklı bir şekilde salınması için milli parklar yaban hayatı koruma müdürlüğünden gelen yetkililere teslim ettik.  İnsanların yemlemek için göç eden hayvanları vurmalarını doğru bulmuyorum. Dünyanın en sevimli kuşlarından olan yaralı kuğuya Kocaali Plajında rastlamasaydım bu hayvan ölecekti. Şimdi gönlüm rahat. Yetkililere teslim ettik.  Ben onu ve onu vuranları unutmayacağım" dedi.

Kocaali Yalı Mahallesi Muhtarı Murat Özdemir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Komşuma gösterdiği merhametten dolayı teşekkür ederim. Eline tüfeği alan hayvanı tanımayan sözde avcılar; sizide merhamete davet ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

YORUM EKLE