Sahte şeyhin Sakarya'da serveti varmış

12 yaşındaki çocuğu taciz ettiği için tutuklanan ‘Fatih Nurullah’ takma adlı ‘sahte şeyh’ Eyüp Fatih Şağban'ın Sakarya ve bir çok ilde araziler alıp binalar yaptığı belirtildi

Sahte şeyhin Sakarya'da serveti varmış


12 yaşındaki kız çocuğuna taciz ettiği ortaya çıkan “Fatih Nurullah” takma adlı sahte şeyh Eyüp Fatih Şağban’ın karanlık yüzü ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. 

Sahte Şeyh Sağban’ın en az 30 yıllık tarikat serüvenini bilen isimler konuştu. Şağban'ın Uşşaki tarikatının bir çok illerde bulunan kollarına gittiğini ve dergahını kurmak için icazet almaya çalıştığı öğrenildi.

Tarikatın asıl şeyhi Sıddık Necati Eren Hocaefendi'nin yakınlarında kendini göstermeye çalışan Şağban iddaiya göre tarikatta yer bulamadı. Tarikat adabına uygun olmayan davranışlar sergilediği için zaman zaman uyarılar aldı. 

Şeuyh olmayı hedefleyen Şağban dergahı tarikat içindeyken kurdu. İcazet almadan dergah faaliyeti yürüten Şağban, Eren Hocaefendi'den "hilafet" istedi ancak alamadı.

Dergahın İnegöl Kolu'na giden Şağban burada da dergah talebi red edilince bu kez rotayı Çorum'a çevirmiş. Buradaki şeyh İbrahim İpek'in yanında gruplaşma çabası gösteren Şağban, şeyh vefat edince icazet aldığını öne sürmüş ve kendini şeyh olarak ilan etmiş.

Eyüp Fatih Şağban’ı tanıyanlar “arkasında karanlık bir güç olduğunu” ifade ediyor. Bu kişiler sahte şeyhin Sağban’ın Ankara, İstanbul, Çorum ve Sakarya’da milyonlarca liralık araziler alıp binalar yaptığını ve bu değirmenin suyunun nereden geldiğinin bilinmediğini ifade ettiler.


kaynak: yenisafak.com
 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 15:07
banner3
YORUM EKLE