SAİT FAİK'İN HİKAYELERİNİ BELGESEL OLARAK İZLEDİLER

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Türk edebiyatının önde gelen ustalarından Adapazarlı yazar Sait Faik Abasıyanık’ın kendi hikayelerinin yer aldığı 'Benden Hikâyesi' adlı belgesel filmin özel gösterimini izledi.

SAİT FAİK'İN HİKAYELERİNİ BELGESEL OLARAK İZLEDİLER

Sakarya Sanayici ve İş Adamları Derneği, şehrimizin gururu Türk edebiyatının usta yazarı Sait Faik Abasıyanık ile ilgili “Benden Hikayesi” filmi özel tanıtım ve söyleşisini Sakaryalı edebiyat ve sanatseverlerin gösterimine sundu. Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezinde  yapılan etkinliğe Vali Ahmet Hamdi Nayir, SATSO Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Yüksel Avşar, SAÜ Fen –Edebiyat Fakültesi Dekanı Yılmaz Daşçıoğlu ve Öğretim Görevilileri, Abasıyanık ailesi, SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka ve yönetim kurulu, SASİAD üyeleriyle şehrin STK temsilcileri ve sanatseverler eşlik etti.

ACİL ÇÖZÜM

Gösterim sonrasında filmin senarist ve yönetmeni olan Onur Barış, yönetmen yardımcısı Merve Azade Barış ile filmin müziklerinin yapan Ali Osman Çınar’ın katıldığı söyleşide izleyiciler filmle ilgili merak ettiklerini sorarak  beğenilerini de ifade ettiler. Gösterimi izlemeye gelen şehrin değerli yazarı Necati Mert de sahneye davet edilince Sait Faik, şehir ve edebiyat adına güzel anekdotlar paylaşıldı. Abasıyanık ailesini temsilen söz alan Mehmet Abasıyanık da  filmin yapımından dolayı yönetmen Onur Barış’a,  bu geceyi düzenledikleri içinde SASİAD’a teşekkürlerini iletti. Sohbetin sonunda şehirdeki Sait Faik parkının atıl durumda olması da konuşularak bu konuda acil çözüm istendi.

NİSAN AYINDA

Programın bitiminde SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka “Benden Hikayesi” filmi ile kültürümüze yapmış olduğu katkılardan dolayı Onur Barış’a takdim ettiği plaketle teşekkürlerini iletti. Davetlilerin büyük bir beğeniyle izleyerek ayrıldığı filmin gösterimi nisan ayında sinemalarda olacak

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER