Sakarya 270 milyon liralık borçtan resmen kurtuldu!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin 1999 depreminden sonra kullandığı krediden kalan 270 milyon liralık borç resmen iptal oldu 

Sakarya 270 milyon liralık borçtan resmen kurtuldu!

sakaryayenihaber.com - 
17 Ağustos 1999 depreminden sonra Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Avrupa Kalkınma Bankasından kullandığı kredinin ödemeleri devam ediyordu. 
270 milyon liralık borç için her ay Büyükşehir'in bütçesinden 6 milyon lira kesiliyordu. 

Ak Parti, "Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi" adıyla hazırlanan değişiklik tasarısında Sakarya Büyükşehir Belediyesinin bu borcunun iptalini de gündeme taşıdı. 

TBMM Genel Kurulunda gece geç saatlere kadar görüşmeler sonunda teklif kabul edildi.

Sakarya Büyükşehir'in borcu da resmen iptal edilmiş oldu. 

Genel kurulda hazır bulunan Ak Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, gelişmeyi; "TBMM Genel Kurulu’nda Sakarya'mızıda yakından ilgilendiren 228 sıra sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu İle bazı Kanunlarda değişiklik yapılmasına dair Kanun teklif’imizin görüşmelerini tamamlayarak yasalaştırdık.
Ülkemize, milletimize ve Sakarya'mıza hayırlı olsun. Gazi Meclis’imizin Genel Kurulu’nda bu hafta Sakarya'mızın en büyük sorunlarından birini çözdük, 1999 depreminde kullanılan krediden kalan 270 milyon TL'lik borcun iptalini sağlayan kanun teklifimiz kabul edildi" ifadeleriyle duyurdu. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 19:47
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzgün Ümitsiz
Üzgün Ümitsiz - 3 ay Önce

Ekonominin ana kuralı: Borç silinmez, sadece ismi ve şekli değişir. O borç yarın vergi, harç, fiyat artışı, ve saire olarak gene ödetilir. Ya devlet doğrudan halktan alır, ya da devlet belediyeden belediye de halktan alır.