SAKARYA 81 İL ARASINDA BİRİNCİ OLDU

Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen e-Nabız uygulaması kişisel sağlık verilerinin 24 saat takip edilmesine imkan sağlarken, sistemin hızlı çalışmasını sağlayan Ulusal Sağlık Sistemi verilerinin gönderiminde Sakarya 81 il arasında birinci oldu.

SAKARYA 81 İL ARASINDA BİRİNCİ OLDU

Sağlık Bakanlığı tarafından bu yılın ilk dokuz ayındaki istatistik verilere göre yapılan değerlendirmede, kişinin kendi sağlık verilerine ulaşması noktasında çığır açan e-Nabız (Kişisel Sağlık Sistemi) uygulamasına da kaynak teşkil eden Ulusal Sağlık Sistemi veri gönderiminde Sakarya 81 il arasında birinci oldu.
SAĞLIK KAYDI
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, hastanecilik konusunda veri işleme ve akışıyla ilgili gayretli çalışmalarından dolayı emeği geçen tüm personeli kutladığını dile getirdi. Bu yıl tam verimli olarak kullanılmaya başlayan e-Nabız sistemi hakkında da bilgi veren Genel Sekreter Sağlam, uygulamaya e-devlet kapısı üzerinden giriş yapıla bildiğini belirterek, vatandaşların kişisel her türlü sağlık kaydına istediği anda ulaştığını kaydetti.
EN HIZLI ŞEKİLDE
Bir hastanın gittiği doktor, hastalık tanısı, yazılan reçeteler, tahlil ve tıbbi görüntüleme sonuçları gibi birçok veriyi cep telefonundan ve bilgisayardan sisteme girerek anında görebildiğini ifade eden Sağlam  “e-Nabız muayene, tetkik ve tedavilerinizin nerede yapıldığına bakılmaksızın, kendi adınıza üretilmiş sağlık bilgilerinizi yönetebileceğiniz, tıbbi özgeçmişinize tek bir yerden ulaşabileceğiniz sistemin bütünüdür. Bu sistemin en iyi şekilde çalışması da veri akışını en hızlı şekilde sağlamakla mümkün. Bu konuda iyi bir alt yapı ve gayretli çalışmalar sağlayan personelimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort