SAKARYA 9'UNCU SIRADA

TÜBİTAK Başkanı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyesi Prof. Dr. Hasan Mandal, Sakarya’nın TÜBİTAK tarafından desteklenen proje oranına göre Türkiye’de 9’uncu, Marmara Bölgesi’nde ise 4’üncü sırada olduğunu söyledi.

SAKARYA 9'UNCU SIRADA

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) tarafından düzenlenen toplantıda Başkan Hasan Mandal, Sakarya’daki Sanayi, STK ve AR-GE temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantı öncesi Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı ziyaret eden Hasan Mandal, daha sonra Spor Bilimleri Fakültesi’nde yer alan toplantı salonunda Fikir Sofrası’na katılarak “Bilim, Teknoloji ve Yenilik Ekosisteminde Durum Değerlendirmesi ve TÜBİTAK Odaklı Yeni Süreçler” konulu bir sunum gerçekleştirdi.
386 BAŞVURU
TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, Sakarya’ya yönelik yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdiği konuşmasında “Sakarya ilimize yönelik 1995 ile 2018 yılları arasında 386 tane bize başvuru yapılmış. Türkiye’de 13’üncü sırada gözüküyor. Marmara Bölgesi’nde ise 5’inci sırada gözüküyor. Buna karşın başarılı olma performansında ise çok daha iyi. Yani desteklenen proje sayısında 9’uncu sırada, Marmara Bölgesi’nde 4’üncü sırada yer alıyor. 2018 yılında 7 buçuk milyon TL Sakarya ilimize aktardığımız kaynak olmuş” dedi.
YAKIN İŞBİRLİĞİ
Rektör Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık da Sakarya’nın sanayi, STK ve Ar-ge gruplarıyla üniversitenin yakın işbirliğinin devam edeceğini vurgulayarak TÜBİTAK Başkanı’na gösterdiği ilgiden ve katkıdan dolayı teşekkür etti. Üniversite’nin sahada olduğunu vurgulayan Rektör Sarıbıyık, çeşitli projelerle bilgiyi beceriyle bütünleştirerek nitelikli bireyler yetiştirmeyi ve böylelikle ülke ekonomisine de katkı sağlamayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER