Sakarya Adliyesi bölündü! 

Uzun zamandır yetersizliği konuşulan Sakarya Adliyesindeki bazı mahkemeler, bir iş merkezine taşındı.

Sakarya Adliyesi bölündü! 

sakaryayenihaber.com - Kaan GÜMÜŞEL

Adapazarı şehir merkezindeki Donatım semtindeki Sakarya Adliyesi, deprem hasarı ve yetersizliği nedeniyle 2009 yılında 15 Temmuz Camili Mahallesinde yapımı tamamlanan resmi daireler kampüsüne taşındı.  Ancak burada hizmet verdiği ilk yıldan itibaren yetersizliği, mahkeme salonlarının küçüklüğü ve çeşitli eksikleri nedeniyle tartışılan Sakarya Adliyesi'nin bağımsız bir binaya sahip olması için çalışmalar başladı. 

AFAD'IN ARSASI TAHSİS EDİLDİ

2017 yılında kampüsün yanındaki AFAD'a ait yaklaşık 40 dönümlük arsa Adalet Bakanlığına tahsis edildi. Dönemin Ak Parti Sakarya Milletvekili ve Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ayhan Sefer Üstün yeni adliyenin en yakın zamanda burada inşa edileceğini duyurdu. Sakarya Barosu ve şehirdeki avukatlar, adliyenin şehir merkezinde olması gerektiğini vurgulamaya devam ederken geride kalan süreçte yeni bina için herhangi bir gelişme yaşanmadı. 

TAŞINMA TELAŞI!

Adli tatilin sona ereceği bu günlerde ise adliyede taşınma telaşı yaşanıyor! 1., 2. ve 3. Sulh Hukuk Mahkemeleri ile İş Mahkemeleri ve Çocuk Mahkemeleri adliyenin ek binasına taşınıyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne ait iş merkezlerinden biri olan Sarı İş Merkezi, mevcut adliye binasına yaklaşık 1 kilometre mesafede ve yokuşta bulunuyor. Sarı İş Merkezi, bir süre önce Büyükşehir tarafından Sakarya Adliyesine tahsis edilerek "Sakarya Adliyesi Ek Binası" tabelası asılmıştı. Taşınma işlemleri sona yaklaşırken, şehirdeki avukatlar ise gelişmelere tepkili... 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 08:46
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER