Sakarya Alışveriş Festivali iptal edildi

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından Çark Caddesi’nde alışveriş kültürünü geliştirerek, müşteri potansiyelini artırmak amacıyla geçen yıl ilki düzenlenen Sakarya Alışveriş Festivali’nin bu yıl yapılmayacağı duyuruldu. SESOB’un i

Sakarya Alışveriş Festivali iptal edildi

Birliğimiz öncülüğünde geçen yıl tertip edilen ve geleneksel hale getirilmesi planlanan Sakarya Alışveriş Festivali son günlerde Mısır ve Suriye’de yaşanan acı olaylar yüzünden erteleme kararı alınmıştır.

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Her gün binlerce masum sivil insanımız, çocuklarımız oynanan oyunların gölgesinde hayatını kaybetmektedir. Mısır ve Suriye’de yaşanan olaylarda kaydedilen verilere göre çocukların öldürüldüğü ve işkence gördüğü, bebeklerde dahil olmak üzere masum ailelerin topluca katledildiğini göstermektedir. Bu yüksek rakamlar göstermektedir ki çirkin hesaplaşmalar yüzünden yüz binlerce masum insan hayatını kaybetmiştir. Yaşanılan bu insanlık dramı demokrasi ve insan hakları açısından kabul edilemez durumlardır. Dünya tarihine kara bir leke olarak yazılacak bu acı olaylara bizlerde uzaktan seyirci kalamayız.

Bu vesile ile düzenlediğimiz yönetim kurulu toplantımızda bu yıl 23-28 Eylül tarihleri arasında Sakarya ilini kapsayacak şekilde planlanan Sakarya Alışveriş Festivali’nin ertelenmesi kararı alınmıştır.

Birlik olarak Mısır ve Suriye’de yaşayan Müslüman kardeşlerimizin acılarını tüm içtenliğimiz ile paylaşıyor ve konu üzerine hassasiyetle duruyoruz. Bu sebeple müzik-eğlence-konser gibi etkinlikleri onlar acı çekiyorken yapmanın yanlış olduğu kanaatini taşımaktayız.

Yönetim Kurulu kararı ile bu yıl ertelenmiş olan Sakarya Alışveriş Festivali’nin hedefi esnaf, sanatkar ve ticaret erbabı üzerinde bir değişim yaratmak, kaybolan müşteri potansiyellerini onlara tekrar kazandırmak, ticari hayatın canlılığını sağlamak ve sürekli kılmaktır. Bu manada sürdürülen eğitim faaliyetlerimiz aralıksız olarak devam etmektedir. Sadece gelişen olaylar neticesinde içerisinde eğlence barındıran festivalimiz bu yıl için ertelenmiş olup önümüzdeki yıllarda geleneksel olarak devam edecektir.

Birliğimiz “İşletmelerde Hijyen” , “İş Sağlığı ve Güvenliği” , “Toplu Taşıma Aracı Sürücüleri Eğitimi”, “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” , “TS EN ISO/IEC 17024 Personel Belgelendirme Akreditasyon Sistemi” ve yeni eğitim projeleri ile esnaf ve sanatkarımıza hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER