SAKARYA BAROSU GENÇ AVUKATLARLA GÜÇLENDİ

Genç avukatlar, Sakarya Barosunda düzenlenen törenle, avukatlık ruhsatlarını aldı. Baro Başkanı Zafer Kazan, yeni avukatlara başarılar diledi.

SAKARYA BAROSU GENÇ AVUKATLARLA GÜÇLENDİ

Sakarya Barosu Hizmet Binasında gerçekleşen tören ile yemin ederek meslek hayatlarına başlayan avukatlar Emre Doğan, Ümmühan Demirtaş, Zeynep Balcı, Ezgi Patat ve Nurseda Nalbant ruhsatnamelerini aldı. Törene Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, yönetim kurulu üyeleri, avukatlar ve yakınları katıldı. Törende açılış konuşmasına yapan Başkan Kazan öncelikle mesleğe yeni başlayan avukat ailelerine “evlatlarınızla gurur duyun” dedi;
HUKUK
“Evlatlarınızla gurur duyun. Emekleriniz, mücadeleniz sonucu onlar hukukçu oldular, avukat oldular. Ettikleri bu yeminle bir ömür boyu hukuka dair adalete dair söyleyecekleri, yapacakları çok şeyler olacak” şeklinde konuştu. Genç meslektaşlarına da seslenen Başkan Kazan “sadece cübbe bir avukatı avukat yapmaz” dedi. Avukatların olmadığı ülkelerde hukuktan söz edilemeyeceğini belirten Kazan, “ Hukukun olmadığı ülkelerin neler yaşadığını görüyoruz. Bizi kurtaracak şey hukuktur. İnsanların geleceğe güvenle bakmalarını sağlayan şey “hukuk bilincidir” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE