Sakarya Barosu’ndan Barış Pınarı Harekatı’na tam destek

Sakarya Barosu tarafından yapılan açıklamada Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na tam destek vurgusu yapıldı.

Sakarya Barosu’ndan Barış Pınarı Harekatı’na tam destek

Sakarya Barosu Yönetim Kurulu adına Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak tarafından yapılan açıklamada:

“Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda güvenliğimize tehdit oluşturan terör örgütü PKK’nın uzantıları olan PYD ve YPG ile DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, sınırlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak; bölgede huzur, güven, adalet ve barış ortamını yeniden tesis etmek amacıyla Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmıştır.

Bu harekat iki devlet arasındaki bir savaş değil, terör örgütüne karşı yapılan ve meşru müdafaa hakkından doğan askeri bir operasyondur. Ülkemiz güney sınırında dış güçlerin desteği ile teröristler tarafından bir terör koridoru açılmaya çalışılması karşısında Birleşmiş Milletler Antlaşması’nın 51. Maddesi gereğince uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma hakkını kullanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatanı ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Bu doğrultuda operasyonlarını sürdüren kahraman Mehmetçiklerimiz Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı vermektedir.

Sakarya Barosu olarak, binlerce askerimizin, vatandaşımızın ve kundaktaki bebeklerin katili olan terör örgütlerini ve onlara destek verenleri lanetliyor; devletimizin aldığı bu kararın arkasında olduğumuzu tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

İnşallah kahraman Mehmetçiklerimiz bölgede güven ve istikrarı sağlayacak, sınırlarımızı güvence altına alacak ve ülkemizde misafir ettiğimiz mülteci kardeşlerimizin yurtlarına huzurlu bir şekilde dönebilecekleri ortamı tesis edecektir. Bu doğrultuda ordumuzun büyük zaferler elde etmesini temenni ediyor, terör örgütlerinin saldırılarıyla şehit olan tüm güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aziz milletimize sabırlar diliyoruz” dedi.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE