SAKARYA BAYRAMA SAĞLIK ALANINDA YAŞADIĞI SIKINTILARLA GİRİYOR: SAĞLIKTA SORUNLAR BİTMİYOR

Sakarya’nın sağlık alanındaki sıkıntıları yıllardan beri çözülemedi. Hastane ve doktor eksikliğinin yanı sıra yoğun bakım yatağındaki eksikler nedeniyle de Sakaryalı çevre illere sevk ediliyor. Hastanelerde çekim için verilen randevular bir ayı geçiyor

SAKARYA BAYRAMA SAĞLIK ALANINDA YAŞADIĞI SIKINTILARLA GİRİYOR: SAĞLIKTA SORUNLAR BİTMİYOR

VATANDAŞ CANINDAN BEZDİ
Sakarya bayrama sağlık alanında yaşadığı sıkıntılarla giriyor. Başta hastane ve doktor eksikliği olmak üzere yaşanan sorunlar vatandaşları adeta canından bezdirdi. 2015’te sözü verilen bin yataklı hastanenin yeri bile henüz netleşmedi. Duruma isyan eden vatandaşlar,  “4 yıldan beri yerinin belirlenmesini bekledik. Diğer illerde sözü verilen hastaneler tamamlanırken biz hala nereye yapacağımızı tartışıyoruz” şeklinde görüş belirtti.
YOĞUN BAKIMLAR YETERSİZ
Sağlığın en büyük problemlerinden birisi de yoğun bakım yatağının yetersizliği. Sakarya’daki kamu ve özel hastanelerdeki yoğun bakım servislerinde yer olmayınca hastalar başta Yalova olmak üzere şehir dışına sevk ediliyor. Hastalarının peşine giden yakınları da büyük mağduriyet yaşıyor. Vatandaşlar, “Yıllardan beri bu şehrin hastaları Yalova’ya gidiyor. Her seçim döneminde verilen sözler seçimlerin ardından unutuluyor” dedi.
MUAYENE OLMAK İMKANSIZ
Kentimizde bulunan hastanelerde muayene olmak isteyen vatandaşlar adeta çile çekiyor. Şehrin en büyük hastanesi olan SEAH’ta başta Kardiyoloji, göz, cildiye, beyin cerrahi ve genel cerrahi olmak üzere bir çok branşta muayene sırası almak imkansıza yakın. Özel branşlarda ise Sakaryalı komşu Düzce’de şifa arıyor. Aynı gün çekilmesi gereken ultrasonlara 15 gün, tomografi ve diğer tetkikler için ise 30 gün sonraya randevu veriliyor. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER