Sakarya bir kamburundan kurtuluyor!

Büyükşehir Belediyesinin, 17 Ağustos depremi sonrasından kalan kredi borcunun silinmesine yönelik çalışmalarda sona yaklaşıldı 

Sakarya bir kamburundan kurtuluyor!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin, 17 Ağustos 1999 depremi sonrasında kullandığı, ancak ödeyemediği kredi borcu yıllardır şehrin önemli sorunlarından biri. 
Faiziyle birlikte her ay büyükşehirin bütçesinde ciddi bir kayba neden olan borcun silinmesi için Ankara nezdinde görüşmeler yapılıyordu. 
Sakarya Milletvekilleri, bu borcun iptalini de getirecek olan yasa taslağının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundan geçtiğini duyurdu. 
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de söz konusu borcun miktarının 270 milyon lira olduğunu kaydederek, borcun iptali için emeği geçenlere teşekür etti. 

SAKARYA'NIN KAMBURU 
Yüce; "Şehrimizin en büyük sorunlarından biri daha çözülüyor! 1999 depreminde kullanılan krediden kalan 270 milyon TL'lik borcun iptali TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundan geçti. Sakarya’nın kamburu olan borç yükünden kurtulmasında tensipleri olan..." ifadelerini kullanarak başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere çok sayıda isme teşekkür etti. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 14:12
banner3
YORUM EKLE