Sakarya'da 23 Nisan kutlama programı belli oldu

Sakarya'da koronavirüs salgını nedenilye kısıtlı olarak kutlanacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı belli oldu.

Sakarya'da 23 Nisan kutlama programı belli oldu

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kısıtlı olarak gerçekleştirilecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için kutlama programı ise şu şekilde olacak;

Çelenk sunma töreni Saat 09.00'da Demokrasi Meydanında yapılacaktır. 
(İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve bazı yöneticilerin katılımıyla)

Saat 9.30’da TRT ve EBA'da 23 Nisan özel yayını yapılacak.

Saat 12.00’da Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk video konferans yöntemiyle öğrencilerle buluşacak.

Saat 13.00’te  tüm okullarımızda 23 Nisan 100. Yıl Marşı çalınacak.

Saat 14.00’te Sakarya Valisi Sayın Ahmet Hamdi NAYİR ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ video konferans yöntemiyle 16 ilçemizden birer öğrenciyle buluşacaklar.

TBMM Başkanımızın çağrısıyla akşam saat 21.00’de bütün okullarımızdan İstiklal Marşı çalınacak.Tüm vatandaşlarımız balkonlarından İstiklal Marşı'na eşlik edecekler.

23 Nisan günü her ilçeden 23 Nisan doğumlu bir öğrenciye doğum günü hediyesi olarak bir pasta yaptırılarak sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek öğrencilerimiz ziyaret edilecek.

Her ilçeden bir öksüz veya yetim öğrencimi sosyal mesafe kuralları çerçevesinde ziyaret edilip hediye verilecek.

Saat 11.00' den itibaren Sakarya Valiliğinin izinleriyle Kızılay Sakarya Şube başkanlığı ve özel bir organizasyon şirketinin işbirliğinde şehrin muhtelif cadde ve sokaklarında gezici araçlarla 23 Nisan şarkıları eşliğinde müzik yayını yapılacak.

Öğrenciler ve vatandaşlarımız evlerinin balkonlarından 23 Nisan şarkılarına eşlik ederek Bayram coşkusunu yaşayacaklar. Kızılay Sakarya Şube başkanlığı bu etkinlik sırasında evlerinin balkonlarındaki çocuklara çeşitli hediyeler verecek.

banner3
YORUM EKLE