Sakarya'da 4 gün "beyaz" geçecek! İşte ilçe ilçe tahminler...

Sakarya'da uzmanların hava tahminlerine göre kar yağışı il merkezi ve ilçelerde Cuma(yarın) gününden itibaren etkisini göstermeye başlayacak. Kar yağışı Pazartesi öğle saatlerine kadar kent genelinde yağmurla karışık ve kar şeklinde etkili olacak. İşte ilçe ilçe detaylar...

Sakarya'da 4 gün "beyaz" geçecek! İşte ilçe ilçe tahminler...

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

UZMAN TAHMİNLERİ
Sakarya soğuk hava dalgasına girdi. Sıcaklıkar bu akşamdan itibaren 5 derecenin altına düşecek. Adapazarı Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kar tahminleriyle ilgili son raporlarını yayınladı. Bu raporlarda ve uzman isimlerden aldığımız bilgiye göre, kar yağışıyla ilgili tüm bilgileri sizler için derledik.


İLÇE İLÇE KAR TAHMİNİ
Son tahminlere göre, kar yağışı Cuma günü günün ilk saatlerinde kente giriş yapacak. Kar yağışının kentin güney bölgeleri Sapanca, Hendek, Geyve, Pamukova, Akyazı, Taraklı'da gece saatlerinde kar şeklinde görülmesi ve örtü oluşturması bekleniyor. Kentin merkezi ile kuzey bölgeleri Kaynarca, Ferizli, Söğütlü ilçelerinde de yağışın yağmurla karışık olacağı ve örtü oluşturmayacağı tahmin ediliyor. En kuzey noktalar olan Karasu ve Kocaali'de Cuma günü kar gözükmüyor.


CUMARTESİ VE PAZAR GÜNÜ
Yağışın bu bölgelerde Cuma günü gecesine kadar sürmesi beklenirken, kent geneli için görüş bildirecek olursak Cumartesi öğle saatlerinde şehrin tüm bölgelerinde karla karışık yağmur göreceğiz. Kar yağışının, bu saatlerde başlayıp Pazar öğle saatlerinde "kar" şeklinde kuvvetli olması bekleniyor. Pazar günü kent merkezi ve ilçelerde kar yağışının şiddetlenerek örtü oluşturacağı tahminlerde yer alıyor.


PAZARTESİ TERK EDECEK
Pazar günü kar şeklinde etkili olacak yağışın, Pazartesi öğle saatlerine kadar kentin genelinde etkili olması ve daha sonra bölgeyi terk edeceği tahmin ediliyor. Genel bir özetle ifade edecek olursak, Sakarya'yı Cuma gününden başlayıp Pazartesi gününe kadar toplam 4 gün boyunca kar yağışı bekliyor. İşte mgm.gov.tr'den yer alan 5 günlük hava tahmini raporu;

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2021, 11:29
banner3
YORUM EKLE