Sakarya'da binlerce kişi istihdam edilecek

85 firmayla ihracatta hizmet veren Hendek 2’nci Organize Sanayi Bölgesi, yeni istihdam alanlarıyla birlikte büyüyecek. OSB Müdürü Hıdır Erkoçak, yeni firmaların bölgeye gelerek istihdamın artacağını söyledi.

Sakarya'da binlerce kişi istihdam edilecek

sakaryayenihaber.com -

1997 yılında kurulan ve 352 hektarlık alan üzerinde ihracatta iyi hizmet veren Hendek 2’nci Organize Sanayi Bölgesi, yeni firmaların açılacağı günü bekliyor. OSB Müdürü Hıdır Erkoçak, gazetemize yaptığı açıklamada, OSB’de mevcut olarak 85 firmanın hizmet verdiğini bu sayının yeni yatırımlarla artacağını vurguladı. OSB Müdürü Erkoçak, “Organize Sanayi Bölgemiz şu anda 352 hektar üzerinde Otomotiv ve Ana Metal Sanayi’de 46, Plastik Sanayi’de 12, Tekstil Sanayi’de 1, Kağıt ve Kağıt Ürünlerinde 1, Yapı Elemanlarında 11, Orman Ürünlerinde 5, Gıda Sanayi’nde 11, Elektrik Malzemeleri İmalatında 1 ve Kimya Sanayi’nde 9, 85 firma ve 9 bin 200 çalışanıyla ihracatta iyi bir noktaya gelerek hizmet vermeye devam ediyor. Bölgemize yeni firmalar gelecek. Şu anda imar çalışmaları devam ediyor, her şey olumlu. Yatırımcılar şu anda yoğun talep etmiş. Yerli firmalarımızın yanında yabancı firmalarda yatırım yapmak istiyor” dedi. 

‘İSTİHDAM ARTACAK’

Yeni yatırımcılarla birlikte istihdamın da artacağını söyleyen Erkoçak, “OSB şu anda 352 hektar üzerinde yeni yatırımcılarla birlikte bu rakamın 560 hektar olacağını ön görüyoruz. Ciddi anlamda talepler var. Bölgemizde çok yönlü sektörlerimiz var fakat en çok metal sektöründe ihracat yapıyoruz. Türkiye’de ilk 500 firma listesinde 10 firmamız girdi. Bu bizim için gurur verici bir şeydir. İnşallah yeni yatırımcılarla birlikte bu sayımızı artırmak istiyoruz. Ben yeni yatırımların şimdiden ülkemize ve şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu. 

‘ÜRETİME DEVAM ETTİK’

Kovid-19 salgını sürecinde de üretime devam ettiklerini de sözlerine ekleyen Erkoçak, “Tüm dünyayı etkisi altına alan kovid-19 salgını sürecinde gerek ülkemiz gerekse şehrimiz etkilendi. Haliyle birçok sektör bu salgından etkilendi. Pandemiden etkilendik fakat bunun çok yüksek olduğunu söyleyemeyiz. Bölgemizde ihracat yapan firmalarımız olduğu için bu süreçte üretime ara vermeden devam ettik. bu üretim yapılırken kovid-19 salgınına karşı tüm tedbirlerimiz aldık. Şu ana kadar olumsuz bir durum olmadı, işçilerin işlerinden çıkması söz konusu değil. İnşallah en kısa zamanda bu süreci de atlatır, daha iyi ihracatlar gerçekleştiririz” ifadelerini kullandı.  Serkan OK

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2020, 20:37
banner3
YORUM EKLE