Sakarya'da cami cemaati alkole savaş açtı!

Adapazarı'nda mahallelerinde açılan alkol satışı yapan markete karşı çıkan camii cemaati, pankart açarak durumu protesto etti.

Sakarya'da cami cemaati alkole savaş açtı!

sakaryayenihaber.com -Azim ÇELİK'in özel haberi

Adapazarı Şeker Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde alkol satışı yapan marketin açılması tepkilere neden oldu. Markete yakın bir konumda olan Sıracevizler Cami'nin cemaati duruma tepki göstererek açtıkları pankartlarla durumu protesto etti. 20'nin üzerinde imza toplayan cemaat, marketin kapatılması için gerekli girişimleri yapacaklarını söyledi.

HUZUR KAÇTI

Sakarya Yenihaber'e konuşan Bülent Ak isimli vatandaş, "Mahallemize açılacak bu marketin kapatılmasını istiyoruz. Biz çocuklarımızın geleceğini ve ortada örf ve ahlakın kalmayacağını düşünerek bu talepte bulunuyoruz. Camiye 60 adım mesafede bir yer. Mahalle aralarında böyle bir satışın yapılmasını uygun görmüyoruz. Burası açıldıktan sonra huzurumuz kaçtı" dedi.

İMZA TOPLADILAR

Vatandaşlar arasında imza topladıklarını söyleyen mahalle sakinlerinden İbrahim Çuhadar, "Mahalle aralarında açılan alkol satış yerlerine hayır diyoruz. Geleceğimize kötü örnek olduğu için istemiyoruz. Biz imza topladık. Gerekli yerlere müracaatımızI yapacağız" ifadelerini kullandı.

"ALKOLE KARŞIYIZ"

Alkole karşı olduklarını ifade eden Mehmet Ali Başak isimli bir vatandaş ise, "Mehmet Ali Başak, Bizim evimizin dibinde. Yarın öbür gün çoluk çocuk rahatsız olacak. Dibimizde alıp içecekler. Bunu uygun görmüyoruz. Alkole karşıyız. Şu ana kadar 20 imza topladık. Gerekli mercilere ileteceğiz" dedi.

"Mahallemizde alkol istemiyoruz" şeklinde sloganlar atanda vatandaşlar daha sonra bölgeden ayrıldı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2021, 16:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe Kurt
Ayşe Kurt - 2 hafta Önce

Doğru söylüyorlar ?...

Musluman
Musluman - 2 hafta Önce

Helal olsun amcalarım.Keske herkes böyle duyarlı olsa.

sakaryali
sakaryali - 2 hafta Önce

destekliyorum alkol satışına hayır alkole hayır diyor protesto ediyorum kapatilsin

Sükrü Yenilmez
Sükrü Yenilmez - 2 hafta Önce

Temiz bir DÜNYA Mahalle bırakmak istiyoruz geleceğe.!.

Akkkkkk
Akkkkkk - 2 hafta Önce

Helal olsun size camii cemaati böyle olur

Muammer durmuş
Muammer durmuş - 2 hafta Önce

Şeker mahalle sıra cezler cami yakınında tekel bayi istemiyoruz. Mahalle sakinlerinden destek bekliyoruz.

Yk
Yk - 2 hafta Önce

...... bunlar o caminin bütün faturaları hocalarin maaslari kullandığınız asfalta kadar o alkolden alınan vergilerle ödeniyor... Sen protesto edeceğine alkollerin zararlarını anlatsaydin daha başarılı olurdun...