Sakarya'da denize girmek yasaklandı! Böyle uyardılar

Karasu ilçesinde akıntı ve dalganın fazla olması sebebiyle denize girmek yasaklandı

Sakarya'da denize girmek yasaklandı! Böyle uyardılar

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK
Karasu ve Kocaali ilçelerinde binlerce tatilci 4 gündür tatilin keyfini çıkarıyordu. Bu sabah saatlerinden itibaren Karedeniz'de dalga ve akıntı şiddetlendi. Rüzgarın etkisiyle metelerce yükselen dalgalar, denize girenler için büyük tehlike oluşturunca akşam saatlerinde 'yasak' kararı alındı. Sakarya Büyükşehir İtfaiyesi'ne bağlı cankurtaran ekipleri sahillere 'kırmızı' bayrak çekti. Ellerinde megafonla jet skiyle denizden turlayan cankurtaranlar tatilcileri sudan çıkardı. Karadeniz'e girmenin ikinci bir emre kadar yasaklandığı belirtildi.
İŞTE GÖRÜNTÜLER 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 13:44
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail memiş
İsmail memiş - 3 ay Önce

İsmail memişGerçekten çok doğru yapıyorlar Sakarya’da Karasu kocaali Karadeniz çok akıntı yabancı insanlar bilmiyor bu denizin ne olduğunu onun için çok tehlikeli gerçekten çok doğru yüzlerce insan bu şekilde öldü gitti yazıktır günahtır şu anda doğru olanı yapıyorlar çok teşekkür ederim ilgililere

Krisi
Krisi - 3 ay Önce

Özellikle sahili dolaşıp insanları denizden çıkartmaları ordaki tatil yapan halk için nekadar kötü olsada herkezin iyiliği için doğru bir uygulama. Halkımızın bu yasaklara riayet etmesi gerekiyor gerçektende tehlikeli bir sahil boyu oralar. Farklı şehirlerden gelenler burdaki tehlikeleri bilmez ki buzamana kadar can kaybı çok fazla oldu. Şahsen uzun zaman önce denize girmek yasak diye anons yapıldığı bir günde bende dalgaların arasında akıntıya kapılmıştım sahil güvenliklerimiz benle birlikte o akintiya kapilan 13 kisiyi kurtarmıştı. Yasaklara riayet etmek şart.

Ali Fidan
Ali Fidan - 3 ay Önce

Alınan kararı destekliyorum.feciya beklenmez.

Hakan alaylı
Hakan alaylı - 3 ay Önce

Kumcaagiz da kapalı olacakmi

SIRADAKİ HABER