Sakarya'da esrarengiz olay! Onlarcası ölü bulundu...

Hendek D-100 Karayolu'nda bulunan ölü sığırcık kuşları endişe yarattı. Kuşların neden telef olduğu bilinmezken, İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri bölgede inceleme yaptı. Bir vatandaş, yaralı kuşları kurtarmak için toplayıp kutuya koydu

Sakarya'da esrarengiz olay! Onlarcası ölü bulundu...

sakaryayenihaber.com*

OLAY, D-100 Karayolu Hendek ilçesi sanayi bölgesi geçişinde akşam saatlerinde yaşandı. Alınan bilgiye göre sürücüler, yolda hareket eden bir şeyler olduğunu görünce aşağıya indi.

Araçlarından inen vatandaşlar yolda ölü sığırcık kuşlarının olduğunu fark etti. Birbirlerine yakın mesafelerde yolda ölü şekilde bulunan kuşlar görenleri şaşkına uğrattı.

Toplu kuş ölümünün neden olduğu anlaşılamazken, bu sırada aracından inen Kenan Esenboğa isimli bir hayvansever yaralı olduğunu gördüğü kuşları topladı.

Kuşları büyük üzüntü içinde tek tek yoldan toplayan hayvansever, kutulara koyarak götürdü. Yolda oluşan bu manzarayı görenler büyük korku yaşarken, durum yetkililer bildirildi.

Hendek Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yolda inceleme yaptı. Kuşlara bir aracın veya gökyüzünde oldukları sırada bir uçağın çaprmış olabileceği düşünülüyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 15:53
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Köylü ekrem
Köylü ekrem - 2 ay Önce

Dark dizisini izleyenler korkmaya başladı :)

Syo
Syo - 2 ay Önce

Araba carpmistir

Rk7489
Rk7489 - 2 ay Önce

Hayırdır inşAllah. Acaba birileri içtikleri suyu filan mı zehirledi