Sakarya'da korona en çok bu yüzden bulaşıyor!

Sakarya'da koronayla mücadelenin başındaki isimlerden SAÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları öğretim üyesi Prof. Dr. Oğuz Karabay, şehirdeki aşı planını açıkladı. Karabay,"Tedirginlikleri bir kenarı bırakıp aşı olalım. Sakarya'da bu oranın yüksek olacağını düşünüyorum. Aşılama yakın zamanda başlayacaktır" dedi.

Sakarya'da korona en çok bu yüzden bulaşıyor!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK
Sakarya'da koronayla mücadele sürecinin başından bu yana canla başla çalışan sağlık ordusuna öncülük yapan SAÜ'lü Prof. Dr. Oğuz Karabay Yenihaber'e açıklamalarda bulundu. SAÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Karabay, şehirdeki aşı planını açıkladı. "Tedirginlikleri bir kenarı bırakıp aşı olalım" çağrısı yapan Karabay, Sakarya'da bu oranın yüksek olacağını düşündüğünü belirtti.


SAKARYA ÇOK BAŞARILI
Prof. Dr. Karabay Sakarya'nın korona mücadelesinde başarılı olduğunu belirterek, "Sakarya'da sağlık ordumuz tam bir ekip ruhuyla salgınla mücadelesini devam ettirmektedir. Bu ekip ruhunu koruyabildiğimiz sürece başarılı olacağız. Sakarya olarak mücadelede başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bu mücadelede emeği geçen başta valimiz, Sakarya Üniversitesi rektörümüz ve il sağlık müdürümüz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına minnet borçluyuz." dedi.


AŞILAMA SAKARYA'DA YÜKSEK OLUR
Sakarya'da aşılama oranının yüksek olmasını beklediklerini kaydeden Prof. Karabay, "Önümüzdeki kısa zaman diliminde aşılar gelecek. İşte o dönemde Sakarya'nın ülkemize örnek bir şekilde bu işi de başaracağını umuyorum. Aşı konusunda tedirginlikleri bir kenara bırakalım ve gerekeni yapalım, bu şehirde aşı yaptıran oranının yüksek olacağını düşünüyorum. Korona mücadelesinde halkımızın bize gösterdiği teveccüh için tüm Sakarya halkına teşekkür ediyorum." diye konuştu.


AŞILAMA KISA SÜREDE BAŞLAR
Prof. Dr. Karabay, aşı geldikten sonra kısa süre sonra ilimizde aşılamanın başlayacağını belirterek şöyle dedi: "Aşılamaya bakanlığımızın bize gönderdiği plan çerçevesinde hızla başlayacağız. Kısa süre içinde aşamaların başlayacağını düşünüyorum. Olgu sayıları çok şükür azalıyor, burada kısıtlamaların etkisinin yanında, halkımızın bilinçli uygulamalarla verdiği destek çok değerli. Şehirde en fazla bulaşının aile içinde olduğunu düşünüyorum. Lütfen görüşmelere ara verelim. Özellikle aile arasındaki temasa lütfen son verelim, bu süreci başarıyla atlatalım"

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 22:09
banner3
YORUM EKLE