banner67

Sakarya'da "yüz yüze eğitime" kar tatili 2 gün uzadı!

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, olumsuz hava şartları nedeniyle Sakarya’da okulların 2 gün daha tatil edildiğini açıkladı

Sakarya'da "yüz yüze eğitime" kar tatili 2 gün uzadı!

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

Sakarya’da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle bugün yüz yüze eğitimin başlaması beklenirken, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, dün yüz yüze eğitimin 1 günlüğüne tatil edildiğini duyurmuştu. Kar yağışı şehir genelinde halen devam ederken Milli Eğitim Müdürü Durmuş, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak yüz yüze eğitimin 2 gün daha tatil edildiğini duyurdu.

Durmuş, “Olumsuz kış şartları nedeniyle 16-17 Şubat 2021 tarihlerinde resmî ve özel okullarımızda uzaktan eğitime devam edilecektir. Müdürlüğümüze bağlı resmî ve özel kurumlar da çalışmalarına 2( iki )gün ara vereceklerdir” dedi. 

VALİLİK'TEN ŞU AÇIKLAMA GELDİ

İlimizde olumsuz kış şartlarının devam etmesinden dolayı meydana gelebilecek aksamalar sebebiyle; İlimiz genelinde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okullardan/kurumlardan, yüz yüze eğitim yapanlar için eğitim ve öğretime, 16 Şubat Salı ve 17 Şubat Çarşamba günleri için 2 (iki) gün süreyle ara verilmiştir. Bu tarihlerde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okullarda uzaktan eğitime devam edilecektir.

Yine tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan engelli personel ile hamile personel de, 16 Şubat Salı ve 17 Şubat Çarşamba günleri idari izinli sayılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 00:51
YORUM EKLE