Sakarya'daki intihar olaylarını böyle gündeme getirdi 

Gelecek Partisi İl Başkan Yardımcısı, Sakarya'daki intihar olaylarıyla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı 

Sakarya'daki intihar olaylarını böyle gündeme getirdi 

Sakarya Gelecek Partisi, Sosyal Politikalar Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı Buse Çetintaş ülkemizde ekonomik sıkıntılarının Covid-19 süreciyle birlikte daha da hat safhaya çıktığını belirterek, “Plansız ekonomi politikaları intihar vakalarını arttırıyor. İnsanlarımız tükenmişlik sendromlarıyla başbaşa bırakılmıştır” dedi. 


DERİN KAYGILAR 
“Dünya olarak zorlu süreçlerden geçtiğimiz bu dönemde Covid-19 virüs olayının yanısıra ekonomik sorunlar da baş göstermektedir” diyen Çetintaş, bu dönemde artan ekonomik kaygılar insanlarda psikolojik sorunlar yarattığını kaydetti. 

SORUNLAR ARTTI 
Başkan Yardımcısı Çetintaş, “Sakarya kentimizde de sağlık ve ekonomi kaynaklı sorunlar birleştiğinde intihar vakalarında hızlı bir artış gözlenmektedir. Bu olayların artışı toplumda derin bir buhran yaşandığının göstergesi olmuştur. İnsanlarımız bu zorlu süreçle başa çıkmaya çalışırken mevcut iktidarın kötü yönetilen, keyfi, müsrif ve plansız ekonomi politikaları insanlarımız üzerinde derin psikolojik sorunlara yol açmıştır” dedi.  

BAŞARISIZLIK 
Çetintaş şöyle konuştu: “Düşünün zaten Covid-19 virüsü ile oluşan bir ekonomik buhrana bir de devletin ekonomi alanındaki başarısızlıkları da ekleniyor. Sakarya genelinde ayda ortalama 1, 2 veya en fazla 3 olan intihar vakaları sadece geçtiğimiz Nisan ayında 5’e yükseldi. Vatandaşlarımız en temel, yaşamsal gereksinimleri karşılayamayacak hâle düşmeleri de onları tükenmişlik duygusuyla baş başa bırakmaktır. Bu tablo karşısında ilimizde yaşanılan intihar girişimlerinin artmış olması bizleri derin bir üzüntüye sevk etmiştir. İnsanlarımızın iyi yöneltilmiş bir ekonomi politikası ile birlikte, huzur dolu, müreffeh, yaşam kalitesi yüksek bir gelecekle buluşması en büyük temennimizdir.” 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerim Sağlam
Kerim Sağlam - 6 ay Önce

Bu vesile ile eczacılar gününü kutlar, tüm sağlık çalışanlarına şükranlarımızı sunuyorum.

Hayat Uzun
Hayat Uzun - 6 ay Önce

Cehennem ve ruhun acılara maruz kalması cezası ve nedeniyle bunu düşünen çoğu kişi dayanılmaz ve sıkıcı bir film izler gibi sonuna kadar dayanabiliyor.

Osman yüzici
Osman yüzici - 5 ay Önce

Siz gelince kurtarırsınız artık Türkiyeyi

SIRADAKİ HABER