Sakarya'dan Bahçeli'ye tepki: Üzücü ve çirkince...

Sakarya Tabip Odası, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipler Birliği’ne yönelik ifadeleri nedeniyle sert bir açıklama yayınladı 

Sakarya'dan Bahçeli'ye tepki: Üzücü ve çirkince...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele konusunda twitter hesabından dikkat çeken açıklamalar yaptı. 
Bahçeli, bu süreçte Türk Tabipler Birliği’nin yaptığı uyarı ve değerlendirmeleri hedef alarak, birliği ‘İhanet oluşumu’ olarak niteledi. 

Bahçeli, “Türk Tabipleri Birliği korona kadar tehlikelidir, tehdit saçmaktadır” ifadelerini kullandığı açıklamasında; “Türk Tabipleri Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır” değerlendirmesinde bulundu. 

Bahçeli’nin açıklamaları sonrası bir kesim Bahçeli’ye, bir kesim Türk Tabipler Birliğine destek açıklamaları yaptı. 

Sakarya Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Gökhan Gedikli de oda adına bir açıklama yaparak Bahçeli’ye yüklendi. 


Gedikli’nin açıklamasının tamamı şu şekilde: 

    MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin meslek örgütümüze yaptığı ithamlar ne kadar üzücü ve çirkince. Hekimler olarak insanımızın canı ve sağlığı için kendimizi ve ailemizi feda ederken bu üslup yakışmıyor. Siyasetçiler hangi partiden olursa olsun hekimlere bu şekilde yorum yapmamalı. Böyle bir pandemi sürecinde hekimlerin meslek örgütünü hedef almak ve tehdit etmek büyük sorumsuzluktur.

    Kamuyu bilgilendirme sorumluluğunu yerine getiren Türk Tabipleri Birliği'nin ve canı pahasına mücadele eden tüm sağlık çalışanlarının yanındayız.

    Türk Tabipleri Birliği neden kapatılacakmış? Türk Tabipleri Birliği kim Tabiplerin temsilcisi. Tabipler bir araya gelip seçim yapıyorlar demokratik ortamda seçimlerini yapıyorlar başarılı olan kazanır, olmayan kaybeder.

    Tıbbın kurucuları İstanköylü Hipokrates'ten, Bergama'lı Galenos'tan bu yana burada, bu topraklardayız. Bu topraklarda binlerce yıldır İYİ HEKİMLİK yaptık, yapıyoruz, yapacağız.


                        Sakarya Tabip Odası Yönetim Kurulu

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail
ismail - 5 ay Önce

Sayın Bahçeli sağlık açısından sorunlu bir abimiz,mazAllah dikkat etsin o hakaret ettiği doktorların ocağına düşerse karizması çizilir

zafer
zafer - 5 ay Önce

Dunyada baska ulkelerde Tabibler Birligi varmidir acaba merak ediyorum.

ismail
ismail @zafer - 5 ay Önce

Tabiiki var, ama senin gibi ... olanlar birliğide var, hiç merak etme