Sakarya'dan bir Aziz Duran geçti: İşte yılların hikayesi!

Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ilk başkanı Aziz Duran’ın, 15 yıllık başkanlık görevini anlatan hayat hikaye videosu yayınlandı

Sakarya'dan bir Aziz Duran geçti: İşte yılların hikayesi!

sakaryayenihaber.com-Serkan OK'un haberi

AZİZ DURAN KİMDİR? 
Aziz Duran, 1949 yılında Adapazarı’nda doğdu. 1976 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme-Sosyal Siyaset bölümünden mezun oldu. Türkiye Zirai Donatım Kurumu Sakarya Bölge Müdürlüğü’nde ve Çalışma Bakanlığı Teftiş Kurulu’nda bir süre çalıştı. Türk Standartları Enstitüsü’nün ve Milli Prodüktivite Merkezinin Sakarya temsilcilikleri görevini yürüttü. Ayrıca Devlet Planlama Teşkilatı’nın ihtisas komisyonlarında görev aldı. Duran, Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterliği görevini 13 yıl sürdürdükten sonra, 27 Mart 1994 1’inci dönem, 18 Nisan 1999 2’nci dönem olmak üzere Adapazarı Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 6 Mart 2000 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Statüsüne kavuşması ile Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevini sürdürdü. 27 Mart 2004 tarihindeki yerel seçimlerde 3’üncü dönem olarak tekrar seçildi. 

71 YAŞINDAYDI
Dünyada etkisini halen sürdüren kovid-19 salgınında vakaların yanı sıra vefat sayıları da her geçen gün artıyor. Bir süre önce kovid-19 teşhisi konulan Aziz Duran, İstanbul’da bir hastanede tedavi görüyordu. Durumu ağırlaşan Duran’ın bu sabah ölüm haberi geldi. 71 yaşında hayatını kaybeden Duran, yarın kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilecek. 

İMAR ÇALIŞMALARI 
Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Duran’ı anlatan 15 yıllık hayat hikayesi ortaya çıktı. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin ardından büyük hasar gören Sakarya’nın büyükşehir olmasıyla birlikte Aziz Duran başkanlığa getirildi. Göreve getirilen Duran ve ekibi, deprem sonrası Sakarya’da imar çalışmaları için start verdi. Duran için hazırlanan videoda 15 yıl içerisinde yapmış olduğu çalışmalar ele alındı. Deprem sonrasında hasar tespit çalışmaları, yıkılan binaların tekrardan yapılması, hasar gören binaların sağlamlaştırılması, çalışmaların yapılması için kimlerle iletişim kurulduğuna kadar yer alan videoda tüm ayrıntılarıyla izleyebilirsiniz. 


İşte Duran’ın 15 yıllık o hikayesi…

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 15:09
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 2 ay Önce

Allah rahmet eylesin

Halk
Halk - 2 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.