Sakarya eşrafından tramvaya destek

Sakarya Eşraf Platformu Başkanı Faruk Kır, Büyükşehir Belediyesinin Nostaljik Tramvay Projesinin şehre kazanç sağlayacağına inandıklarını söyledi.

Sakarya eşrafından tramvaya destek

Pazartesi günü Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, tramvay projesi hakkında bir basın toplantısı düzenlemişti. Toplantının ardından kısa bir süre önce kurulan Sakarya Eşraf Platformu başkanı Faruk Kır, tramvay proje ile ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.  Kır, tramvay projenin şehre bir kazanç olacağı düşüncesini taşıdıklarını söyledi .Projenin hayata geçirilip şehrin  en yoğun olduğu mekanda kullanımına açıldığında moral motivasyon ve psikolojik açıdan olumlu etkileri olacağını belirten Kır, “Ayrıca şehrin ekonomisine ve kültürüne diğer illerden gelecek olan ailelerin de  katkı sağlayacak ve bir kazanç olacaktır” dedi. 

‘DESTEK VERECEĞİZ’

Kır şöyle konuştu, “Tanınırlığa ve ekonomiye katkı sağlayan her proje öncelik sıralamasına çok da bakılmaksızın   kabul görüp desteklenmelidir. Aksi takdirde basite indirgenmiş  ve önemsiz gibi algılanmaya sebep verici yaklaşımlar idarecilerin cesaretleri kırıp başka projelerin de hayata geçirilmesin de tedirginlik oluşturabilir. Vizyon projelerin topyekün desteklenmesi ve teşvik edilmesinden yanayız. Hayali olmayanın istikbali olmaz sözü bizlere öncü olmalıdır .Şehrin gelişimine, değişimine, dönüşümüne, kalkınmasına katkı sağlayacağına inandığımız bu proje ve müsbet diğer projelere vereceğimiz destekle, Nostaljik tramvay şehrimize hayırlı olsun” diyerek açıklamasını tamamladı. Abdullah Özden
 

banner3
YORUM EKLE