Sakarya Fen Lisesi yüzümüzü güldürdü

Sakarya Fen Lisesi yüzümüzü güldürdü

Sakarya Fen Lisesi yüzümüzü güldürdü

Sakarya Fen Lisesi Müdürü Mehmet Topaloğlu, ÖSS'de elde ettikleri başarıyla fen liseleri arasında 18. sırada yer aldıklarını belirterek, bu başarının göz ardı edilemeyeceğini söyledi.

66 öğrenci
Sakarya Fen Lisesi Müdürü Mehmet Topaloğlu, yaptığı açıklamada, 2008 yılında yapılan Öğrenci Seçme Sınavına 66 öğrencinin katıldığını belirterek, bunlardan 57'sinin çeşitli üniversitelere yerleştirildiğini kaydetti. Sınavda iyi bir başarı elde eden öğrencilerin, genellikle tıp fakültesi ve mühendislik bölümlerine yöneldiklerini duyuran Topaloğlu, şu bilgiyi verdi:
18. sıra
''29 çocuğumuz tıp fakültesine yerleşirken, 27'si ise mühendislik bölümünü tercih etti. Geçen sene fen liseleri arasından başarı sıralamasında 39'uncuyduk. Bu yıl ÖSS'de elde ettiğimiz başarıyla fen liseleri arasında 18. sırada yer aldık. Türkiye genelindeki okullar sıralamasında ise 23. olduk. 3-4 yıllık bir okul olmaması rağmen, öğrencilerimizin gayretiyle bu başarıyı elde ettik. Her geçen gün okulumuz hem fiziki şartları, hem de eğitim kalitesi artıyor.''

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE