Sakarya için deprem raporu hazırladılar

SASTOP heyeti, Sakarya'nın deprem gerçeğiyle ilgili bir rapor hazırladı. Rapor, Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı seçilen AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu’na sunulacak.

Sakarya için deprem raporu hazırladılar

Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP), Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı seçilen AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu’na rapor hazırladı. 
Hazırlanan rapor, Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı Uncuoğlu’na sunulacak. SASTOP Oturum Başkanı Av. Önder Döker, toplantı sonrası açıklamada bulundu. Döker, “Amacımız Sakarya’mızdaki sorunlara çözüm odaklı hizmet isteğiyle çalışmak olan SASTOP olarak eş başkanlar bir araya gelerek, deprem tedbirleri ile ilgili rapor dosyası hazırlama komisyon toplantısında hazırlanmış öneriler okunarak rapor için sunuldu. Sayın vekilimiz Recep Uncuoğlu’nun Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı olması nedeniyle bir rapor hazırladık” diye konuştu. 

‘DESTEK BEKLEYORUZ’
Başkan Uncuoğlu’ndan destek beklediklerini ifade eden Önder, “Sakarya halkının yaşadıklarını ve deprem sonrası gereksinimleri sonucunda meydana gelen tüm maddi manevi hasarların bir daha aynı şiddet ve zararla gelmemesi için deprem görmüş şehirlerden biri olarak Sakarya’mızın sesini duyurmak istiyoruz. Bu 17 sayfalık rapor meclis komisyonu başkanımıza ve ekibine yaşanmışlardan ortaya çıkan tecrübelerin dökümüdür. Raporumuz hazırlanmış olup Sayın Recep Uncuoğlu’na teslim edilecektir. Sayın Recep Uncuoğlu, bize zaman ayırıp görüştüğünüz takdirde size vereceğimiz bilgiler işe yarayacaktır, inancındayız. Yeni görevinizde başarılar dileriz. SASTOP olarak Sakarya da deprem için yapılması gereken ön çalışmalara Bizde yardımcı olmak için izninizle katkı ve önerilerimizi sunuyoruz” diye konuştu. 

‘İLK CİDDİ ORGANİZASYON’
Büyükşehir belediyesi tarafından kurulan Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı’nın kent için adım atılmış ilk ciddi bir organizasyon olduğunu ifade eden Önder, “Yine Sakarya Milletvekilimiz sayın Recep Uncuoğlu’nun Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı seçilmesi de ilimiz için çok büyük bir siyasi avantajdır. Bugüne kadar yaptığınız hizmetler, bu konuda kesin sonuç alacağınız inancı ile gönüllü olarak yanınızda yer almak istiyoruz. Deprem konusunda esasında konuşulacak ve zaman ayrılacak bir husus yok. Her şey biliniyor. Deprem hattındayız, 1943- 1957-1967-1999’u unutmayalım. Artık icraat zamanı, sözün bittiği yerdeyiz. Alınacak önlemler belli, boş yere vakit kaybedilecek zaman değil. Derhal önlemler alınmalı, binalar yıllandı, zemin haritamız çıkarıldı, Sakarya’mızın raporları hazır. İrade bekleniyor. Şimdi hep birlikte Topyekun bir kalkınma zamanı” ifadelerini kullandı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 15:25
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan Sarıca
Ayhan Sarıca - 2 ay Önce

Değerli komisyon ekibi;
Lütfen Radikal çözüm önerileri koyun masaya.
Melez, makyaj yönü ön planda olan çözümler sadece aldatmaya yarar.
Radikal çözüm; Adapazarı merkezin, öncelikle kamu binalarından başlayarak, bölgenin en sağlam toprakları olan; YENİKENT' e taşınmasıdır.
Saygılar