SAKARYA KOM'DAN ŞOK OPERASYON

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından yapılan operasyonda, 8 şüpheli göz altına alındı çok sayıda mühimmat ve sahte evrak ele geçirildi.

SAKARYA KOM'DAN ŞOK OPERASYON

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülmekte olan soruşturma kapsamında; silah ve mühimmat kaçakçılığı suçu ile ilgili operasyon düzenlendi. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan eş zamanlı operasyonda  8 kişi şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden Hakkında mühürde ve hüviyet cüzdanı, pasaport gibi belgede sahtecilik suçları olmak üzere dört (4) ayrı suçtan 6 yıl 4 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1(bir) şüpheli Ferizli Cezaevine, 7 (yedi) şüpheli şahıs da Adli Makamlara teslim edildi.
ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT
Öte yandan şüphelilerin iş yerlerinde yapılan incelemede, Muhtelif çap ve markalarda 4 ruhsatsız tabanca, 62 tüfek, 51 kurusıkı tabanca, 5783 fişek, çok sayıda tabanca parçası (namlu, sürgü, vs.) ile silah yapımında kullanılan çok sayıda malzeme, sahte kimlik, sahte sürücü belgesi, sahte silah ruhsatı, sahte belge üretiminde kullanılan tabaka halinde kağıt, silikon mühür kalıpları, pvc basım makinası, renkli tarayıcılar ve renkli yazıcılar ele geçirildi. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, ilimizde suç ve suç örgütlerinin faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik çalışmalarımız azim ve kararlılıkla devam edeceği ifade edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER