SAKARYA MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ KIBRIS'A ÇIKARMA YAPTI

İş ve Kültür Gezisi kapsamında Kıbrıs’a giden Sakarya Müteahhitler Birliği Derneği ve SATSO 34. Meslek Komitesi’nden oluşan 20 kişilik heyet, yatırım olanakları ile ilgili çeşitli temaslarda bulundu.

SAKARYA MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ KIBRIS'A ÇIKARMA YAPTI

Sakarya Müteahhitler Birliği Derneği ve SATSO 34. Meslek Komitesi’nden oluşan 20 kişilik heyet, ‘İş ve Kültür Gezisi’ kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gitti. Heyet, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşe Büyükelçisi Derya Kanbay’ı da ziyaret etti. Kanbay, Kıbrıs’taki yatırım imkanları ile ilgili konuşarak, “Yurt dışından Kıbrıs’a gelen yatırımcıları zorluklar bekliyor. Çünkü yatırımcılar burada yüzde 51 Kıbrıslı Türk ortak bulmak şartı ile iş yapabiliyor” dedi.
HEDİYE
Heyete arazi alımında dikkat edilecek noktalarla ilgili bilgi veren Kanbay, Türk ve Rumlara ait malların alım satımında ilerde sorun çıkmaması için resmi işlerde çok dikkat edilmesi, özellikle ilk sahiplerinin Türk olduğu arazilerin tercih edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Ziyarette Savaş, günün anısı olarak, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşe Büyükelçisi Derya Kanbay’a Sakarya Sanatsal Konsept’in Türk Kültürünü anlatan ‘Tepsili İbrik’ ile Sakarya’nın yöresel tadı olan Tuna Tan’ın ‘kabak ve ayva lokumu’ ile Sakarya İl Kültür Müdürlüğü’nün ‘Sakarya Tarihi’ni anlatan kitaplar hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE