Sakarya Nehri'nde "kimyasal madde" şüphesi!

Sakarya Nehri'nde son günlerde oluşan köpükleri görüntüleyip haber merkezimize gönderen vatandaşlar "Buraya kimyasal dökülüyor, suyu zehirliyorlar" iddiasıyla yetkililere inceleme yapılması için çağrıda bulundu.

Sakarya Nehri'nde "kimyasal madde" şüphesi!

sakaryayenihaber.com- 

Cihan EMRE'nin haberi

Sakarya Nehri'nin Ferizli ve Karasu ilçeleri arasında kalan bölümünde yaşanan "köpüklenme" durumu, bir süre önce sakaryayenihaber.com gündeme getirmişti.Bölgede yaşayan vatandaşlar, haber merkezimize çekilen yeni görüntüleri ulaştırdı. Görüntülerde nehir üzerindeki köpüklenmenin çoğaldığı, nehir yatağının üzerine adeta beyaz bir örtü görüntüsü oluştuğu görüldü. 
Nehrin yaklaşık 1 aydır bu şekilde aktığını belirten vatandaşlar, "Suya kimyasal atık atıyorlar" iddiasında bulundu. Ferizli, Söğütlü ve Karasu'da bulunan sanayi bölgelerindeki firmalar tarafından nehre "kimyasal" atık döküldüğünü belirten vatandaşlar,"Sakarya Nehri bir aydır bu şekilde akıyor. Sanki üzerinre beyaz boya dökmüşler, beyaz bir örtü örtmüşler gibi. Bölgede üretim yapan bazı firmalar suya kimyasal atık döküyorlar. Yetkilileri konunun incelenmesi için göreve davet ediyorum" ifadelerini kullandı. Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, yapılan ihbarlar sonrası konuyla ilgili inceleme başlattı. 
 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 15:46
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER