Sakarya Nehri'nde kaçak avcılıkla mücadele

Sakarya Nehri’nde kaçak avcılıkla mücadele kapsamında yapılan denetimlerde kasnak, pinter, ağ ve iğneli parakete ele geçirildi, 3 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

Sakarya Nehri'nde kaçak avcılıkla mücadele

Jandarma, İl GıdaTarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Sakarya Rastgele Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (SAMADER) ekiplerince ildeki nehirlerde kaçak avcılara karşı denetim başlatıldı.

Ekiplerin Sakarya Nehri’nde yaptığı denetimde 150 adet kasnak, pinter (balık sepeti), ağ ve çok sayıda iğneli paraketeye el konuldu.

Kaçak avlanırken yakalanan 3 kişi hakkında ise yasal işlem yapıldı.

SAMADER başkanı Semih Kolçak yaptığı açıklamada, kaçak ve usulsüz şekilde balık avlamanın balık nüfusunu azalttığını söyledi.

Vatandaşların bu denetimlere destek vermesinin önemine dikkati çeken Kolçak, "Tespit ettikleri kaçak ve usulsüz balık avlayanları ilgili birimlere şikayet etmeleri bu denetimleri daha etkili kılacaktır .Yapılan denetimler hız kesmeden çeşitli göl ve akarsularda devam edecektir. Denetimleri gerçekleştiren ve destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz" şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER